39. виконаємо його.
Виконаємо завдання № 6 на тій же сторінці.
Завдання № 7 на стор 40 виконайте самостійно.
Виконаємо разом з вами завдання № 8 на стор 41.
V. Практична робота
Намалювати малюнок в графічному редакторі, використовуючи геометричні фігури.
VI. Підсумок уроку
У вигляді чого відображаються у свідомості людини об'єкти навколишнього світу?
Наведіть приклад терміна.
Подумай і скажи, чи є слово «меблі» терміном інформатики?
VII. Домашнє завдання
§ 6, РТ № 9, 10,11. Записати нові слова в словничок.
Додаток 2
Тема уроку: Розподіл та узагальнення понять
Цілі:
· познайомити учнів з діями ділення і узагальнення, які можна здійснювати з поняттями;
· Розвивати мислення, мова, уміння узагальнювати;
· сприяти вихованню інформаційної культури учнів, уважності.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: ПК, підручник, робочий зошит, мультимедіа проектор.
Хід уроку. Організаційний момент
Здрастуйте, хлопці. Мене звуть Олена Анатоліївна, сьогодні урок інформатики проведу у вас Я. Сідайте.
II. Актуалізація знань
Хлопці, що вам було задано додому?
Зараз ми з вами разом перевіримо як виконали домашнє завдання.
Тепер дайте відповідь мені на запитання. Що залишається в пам'яті людини після зустрічі з яким-небудь предметом? (Образ, уявлення)
Подувідпустіть і скажіть, чи є слово «меблі» терміном інформатики?
III. Пояснення нового матеріалу
Розгляньте предметні картинки. (Слайд 4).
Перерахуйте предмети.
Що б ви додали до них? (Личак, кросівок, туфля, калоша)
Ви перерахували поняття, а в яке узагальнює поняття вони входять? (Взуття)
Висновок: « Взуття»- Це узагальнююче, родове поняття, тобто воно включає в себе інші поняття: «сандаля», «чобіт», «тапочок» і т.д.- Це видові поняття. Тому й кажуть, що сандалі, чоботи, черевики, туфлі - це види взуття.
Перед вами ще одне поняття «собака».
Як ви думаєте це видове або узагальнююче, родове поняття?
Назвіть відомі вам породи собак. (Слайд 5).
Висновок: « Собака»- Родове поняття, а назва порід - це видове поняття.
Розподіл поняття - це уявне дію: перерахування видових понять, які входять в родове поняття.
Слово, що означає поняття, пишеться в лапках в однині у називному відмінку: «знак», «собака», «взуття»; або без лапок, в однині в родовому відмінку разом зі словом «поняття»: поняття знака, ...