враховує вплив одностороннього прикладання навантаження, для коліс з поліпшенням і односторонньому докладанні навантаження згідно [1, стор.15] приймаємо: YA=1.  
 Значення коефіцієнта запасу міцності SF для поліпшених коліс згідно [1, стор.15] приймаємо: SF=1,7 
  Тоді визначимо: 
   для шестірні: [? 1] F=490 * 1 * 1 * 1/1,7=288,24 МПа. 
  для колеса: [? 2] F=472,5 * 1 * 1 * 1/1,7=277,94 МПа. 
   Проведемо розрахунок міжосьової відстані. 
  Приймаються коефіцієнт ширини? a=0,315 (при несиметричному розташуванні коліс щодо опор [1, стор.17]). 
  Міжосьова відстань визначимо за формулою [1, стор.17]: 
   де Ka=450 - коефіцієнт міжосьового відстані для прямозубих коліс. 
  U=4 - передавальне відношення передачі. 
  T1=538,7 (Н · м) - крутний момент на провідній шестерні. 
  KH? =1 - коефіцієнт концентрації навантаження для прірабативала коліс (при HB lt; 350) 
  Тоді 
  aw? 450 * (4 + 1) *=248,3 мм 
  Приймаємо aw=250 мм. 
  Попередній ділильний діаметр колеса визначимо за формулою: 
  2=2 · aw · U/(U + 1)=2 * 250 * 4/(4 + 1)=400 мм. 
   Ширина b2 =? a · aw=0,315 · 250=78,8 мм. 
  Приймаємо b2=80 мм. 
  Визначимо величину модуля передачі за формулою [1, стр.20]: 
    Де Km=6,8 - коефіцієнт модуля передачі (для прямозубих коліс [1, стр.20]). 
  m? =2,96 
  Приймаються стандартний модуль m=3,0 мм. 
  Сумарне число зубів визначимо за формулою [1, стр.21]: 
 ? =2 · aw/m=2 · 250/3,0=167. 
  Кількість зубів шестерні: 
  1=z?/(U + 1)=167/(4 + 1)=33,4. 
   Приймаємо z1=33. 
  Кількість зубів колеса: 
  2=z?- Z1=167 - 33=134. 
   Фактичне передавальне число 
  ф=z2/z1=134/33=4,06. 
   Визначаємо розміри коліс: 
  Ділильні діаметри: 
  шестірні: d1=z1 · m=33 · 3,0=99 мм. 
  колеса: d2=2aw - d1=2 · 250 - 99=401 мм. 
  Діаметри кіл вершин: 
  шестірні: da1=d1 + 2m=99 + 2 · 3,0=105 мм. 
  колеса: da2=d2 + 2m=401 + 2 · 3,0=407 мм. 
  Діаметри кіл западин: 
  шестірні: df1=d1 - 2,5m=99 - 2,5 · 3,0=91,5 мм. 
				
				
				
				
			  колеса: df2=d2 - 2,5m=401 - 2,5 · 3,0=393,5 мм. 
  Ширину шестерні приймаємо b1=85 мм. 
  Сили в зачепленні визначимо за формулами [1, стор.23]: 
  Окружна: Ft=2 · T2/d2=2 · 2069,25 · 103/401=8620,9 Н. 
  Радіальна: Fr=Ft tg? =8620,9 · tg 20? =3138 Н. 
  Окружна швидкість в зачепленні: 
  =? · d2 · n2/6 · 104=3,14 · 401 · 36,35/6 · 104=0,8 м/с. 
  З урахуванням цього вибираємо ступінь точності передачі - 9. 
  Для обраної ступеня точності коефіцієнт KF? =1,0 
  Коефіцієнт KFV=1,4 (для HB lt; 350) 
  Коефіцієнти форма зуба приймаємо згідно [1; табл.2.10] 
  YF1=3,77 (для z1=33) 
  YF2=3,59 (для z2=134) 
  Розрахункове напруження згину в зубах колеса визначимо за формулою: 
  ? F2=KF? KFV YF2 Ft/(b2m)=1,0 * 1,4 * 3,59 * 8620,9/(80 * 3,0)=180,5 МПа. 
   Розрахункове напруження згину в зубах шестерні 
  ? F1 =? F2YF1/YF2=180,5 * 3,77/3,59=189,6 МПа. 
   Так як? F1 lt; [?] F1 і? F2 lt; [?] F2 то умова міцності на вигин виконується. 
  Зробимо перевірку зубів по контактним напруженням. 
  Визначимо чинне контактне напруження за формулою [1, стор.23]: 
    Де KH? =1,0 - коефіцієнт розподілу навантаження між зубами 
  (для прямозубих коліс). 
  KHV=1,1 - коефіцієнт динамічного навантаження (для HB lt; 350). 
  Тоді отримаємо: 
 ? H=436=530,1 МПа. 
  Так як? Н lt; [?] Н=564,1 (МПа) то умова міцності по контактним напруженням виконується. 
  . 2 Розрахунок швидкохідної зубчастої передачі 
   Вибираємо матеріал колеса і шестерні сталь 40Х з поліпшенням. 
  Твердість шестірні 260 НВ, твердість колеса 250 HB [1, стор.11]. 
  Визначимо допустимі контактні напруги для шестерні і для колеса по загальній залежності [1, стор.12]: 
   [? ] H =? HlimZNZRZV/SH 
   де? Hlim - межа контактної витривалості [1, стор.12]; 
  для шестерні? Hlim1=2HB1 + 70=2 * 260 + 70=590 МПа. 
  для колеса? Hlim2=2HB2 + 70=2 * 250 + 70=570 МПа. 
  Число циклів, відповідних перегину кривої втоми [1, стр.13]: 
  для шестерні NHG1=30 (HB1) 2,4=30 * 2602,4=1,88 · 107. 
  для колеса NHG2=30 (HB2) 2,4=30 * 2502,4=1,71 · 107. 
  Дійсні числа циклів зміни напруг [1, стр.13]: 
  Для колеса: 
   N2=60 · n2 · Lh 
   д...