Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Волейбол: гра і історія

Реферат Волейбол: гра і історія

оркань м'яча - до трьох (При цьому допускалося додаткове торкання на блоці). p> Формування сучасних волейбольних правил відноситься до 1910-1920-м рокам. Певні розбіжності в правилах в різних країнах і регіонах стали однією з причин, по яких волейбол включили в олімпійську програму лише наприкінці 1950-х років. Перші офіційні міжнародні правила були затверджені в 1947 на установчому конгресі ФІВБ. Примітно, що тоді ж у складі федерації була утворена комісія з розробці та вдосконаленню правил гри. Поправки вносилися в них неодноразово.

Одне з найбільш кардинальних змін в правилах сталося наприкінці 20 в. Пов'язане воно з тим, що волейбольні матчі нерідко тривали два-три години. Нескінченні переходи подач не позначалися на рахунку і помітно затягували час гри: команда заробляла очко тільки при своїй подачі, а при чужій лише відігравала її. Спочатку взяли правило, згідно якому вирішальна (п'ята) партія проводилася за прийнятою в тенісі системі тай-брейк: кожен розіграш м'яча - очко (незалежно від того, чия була подача), а рахунок в перших чотирьох партіях обмежувався 17 очками, за рахунку 17:16 партія вважалася завершеною. (Перш всі партії гралися до 15 очок або поки розрив в рахунку не складав два очки - 16:14, 17:15 і т.д.)

У 2000 система тай-брейк стала застосовуватися у всіх партіях (перші чотири граються до 25 очок, вирішальна (П'ята) - до 15). Були введені і деякі технічні нововведення. Наприклад, в захисті дозволили грати будь-якою частиною тіла, навіть ногами (перш допускалася лише гра руками і тілом вище пояса). Подача зараз виконується з будь-якого місця за майданчиком, а не зі спеціальної зони, як колись; допускається, якщо при подачі м'яч зачіпає сітку, але перелітає на половину суперників і т.д.

В даний час ФІВБ розглядає можливість проведення експериментальних міжнародних змагань з лімітом зростання для гравців: 175 см - для жінок і 185 см - для чоловіків.

Техніка і тактика у волейболі. Спочатку волейбольна гра багато в чому будувалася на індивідуальній майстерності окремих спортсменів. Але вже на початку 20 ст. закладаються основи командної ігри, награються деякі комбінації і ігрові зв'язки.

У другій половині 1920-х років формуються основні технічні елементи гри (подача, пас, атакуючий удар і блок), на основі яких поступово розробляється тактика командних дій, що вимагає взаєморозуміння і зіграності партнерів. (Наприклад, В«погаситиВ» м'яч у майданчик суперника неможливо без точного і своєчасного пасу.) У 1930-ті роки з'являються груповий (за участю двох і навіть трьох гравців обороняється команди) блок і страховка, нові атакуючі - у тому числі обманні - удари. Чимало нових технічних прийомів з'явилося у волейболі після Другої світової війни. Так, в 1960-і роки волейболісти освоїли, серед іншого, прийом м'яча в падінні і з перекатом і блок з перенесенням рук на бік суперника, а в 1980-ті - подачу м'яча в стрибку.