> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Волейбол: гра і історія

Реферат Волейбол: гра і історія

і у вирішальній (п'ятій) партіях виконується командою, що вибрала право на подачу за жеребкуванням. У всіх інших партіях першою подає команда, яка не подавала першою в попередній партії.

Подача проводиться із зони подачі за лицьовою лінією майданчики ударом по м'ячу пензлем або будь-якою частиною руки після того, як м'яч було підкинуто чи випущений з руки (рук). Гравці команди, що подає не мають права заважати суперникам - за допомогою індивідуального або групового заслону - бачити подає і траєкторію м'яча. Гравці команди, що приймає, пасуючи м'яч один одному, намагаються відправити його назад на сторону команди, що подає, при цьому допускається не більше трьох торкань м'яча (третім ударом він має бути відправлений через сітку). Якщо використано більше трьох торкань (блок - не в рахунок), фіксується помилка В«чотири удариВ». Під В«ударамиВ» маються на увазі як навмисні, так і ненавмисні зіткнення гравців з м'ячем. Коли два (Три) партнера стосуються м'яча одночасно, це зараховується як два (три) удару, крім блокування. Крім того, один і той же гравець не може вдарити по м'ячу двічі підряд. М'яч може стосуватися сітки при переході через неї. p> Команда отримує очко і право на подачу, якщо суперник не зумів відбити м'яч (і той торкнувся підлоги), що не перекинув м'яч назад через сітку за три торкання або зробив це з порушенням правил. Партію виграє команда, першої що набрала 25 очок з перевагою мінімум в два очки. За рахунку 24:24 гра триває до досягнення однієї з команд переваги у два очки (26:24, 27:25 і т.д.) За рахунку партій 2:2 грається вирішальна (п'ята) партія - до 15 очок, але різниця в рахунку також повинна становити не менше двох очок. У матчі перемагає команда, яка виграла три партії. Нічиї у волейболі виключені. p> Правилами передбачені покарання за неправильна поведінка гравців по відношенню до офіційних осіб, суперників, партнерам по команді або глядачам: попередження, зауваження (команда карається втратою розіграшу), видалення гравця (до кінця партії чи матчу), дискваліфікація гравця (до кінця матчу).

Змагання з волейболу проходять за коловою системою або з вибуванням.

За більш ніж столітню історію волейболу його правила не раз зазнавали суттєвих змін. В кінці 20 в. волейбольна сітка кріпилася на висоті 1,83 м, а розміри майданчика становили 6,75 ґ13, 8 м (пізніше - 7,62 ґ15, 2 м). Кількість гравців на майданчику не обмежувалося, так само, як і максимально припустиме число ударів по м'ячу. Дозволялося ведення м'яча (тобто багаторазове торкання його одним гравцем) і використання в процесі гри стін залу. Окуляри зараховувалися тільки при своїй подачі, а при першої невдалої подачі дозволявся повтор. Дотик м'ячем сітки розцінювалося як помилка. Іншим був і допустимий В«розкидВ» в параметрах м'яча: окружність - 63,5-68,5 см, а маса - 252-336 грамів. З часом число гравців в команді (на майданчику) скоротилося до шести, а число т...