ження програми, акцентують увагу виборців на особистих якостях кандидатів.  
 Дебати (10 хвилин). Виборці задають питання, виступають на підтримку або з критикою програмних положень, наводячи аргументи в підтвердження її неспроможності. 
  Велика роль при обговоренні програм належить вчителю. Він відкриває дискусію і направляє її. Завдання вчителя вести гру, а не нав'язувати свою точку зору. Він строго стежить за регламентом, при необхідності задає питання за програмою кандидатам, обмежує некоректні випади з боку опонентів. Перед заключною частиною гри вчитель знайомить з підсумками анкетування. 
  Вибори (3 хвилини). Підсумком ігри є таємні вибори кандидата. Учні на чистих бланках з печаткою навчального закладу (їх кількість дорівнює числу присутніх у класі учнів) пишуть прізвище кандидата, за якого вони віддають свій голос, і поміщають свій лист в урну для голосування, що знаходиться за ширмою. 
  Мозковий штурм. 
  Завдання класу: скажіть, у чому проявляється громадянська відповідальність людини перед суспільством (отримані варіанти відповідей записуються на дошку). 
  Громадянин - людина високих моральних якостей, що володіє політичною і правовою культурою, політично активний, що живе потребами і інтересами своєї країни. 
  Підсумки уроку: Центрвиборчком проводить підрахунок голосів, поки проходить Мозковий штурм. Коли підсумки підбито, вчитель оголошує результати гри, вітає з перемогою кандидата і вручає пам'ятний знак В«Кандидат від 11-го класу до Ради Школи на 200__ рікВ». p>  5. Конспект уроку на тему: Президент РФ.  Суспільствознавство - 10 клас. p> Цілі: 1) познайомити учнів зі статусом Президента РФ; історією появи інституту Президентства в РФ; механізмом формування посади; значенням її для політичного життя нашого держави; 
  2) продовжувати розвивати вміння учнів виокремлювати причинно-наслідкові зв'язки, аналізувати і робити висновки; формувати вміння порівнювати однотипні явища за вказаними критеріями, співвідносити силу наведених аргументів, оцінювати позиції сторін у дискусії. 
  3) виховувати цивільно-правову позицію школярів, повагу до принципів демократії, основи електорального поведінки. 
  Тип уроку: Вивчення нового матеріалу. 
  Основні поняття і терміни: Президент, імпічмент. Обладнання: підручник, Конституція РФ. p> План. 
  1.Із історії. 
				
				
				
				
			  2. Хто такий Президент. p> 3. Функції та повноваження Президента РФ. p> 4.Возможность припинення повноважень. 
   Хід уроку.  
  Вводно-мотиваційна бесіда: коли в Росії відбуватимуться вибори Президента? Якби вам запропонували назвати кандидата на пост Президента РФ на майбутніх виборах, хто б став вашим обранцем і чому? 
  1. З історії. p> У нашій країні інститут президентської влади є новим. Вперше він був введений в СРСР у період перебудови. Першим Президентом став М.Горбачов, обраний на цей пост у 1991 році. Цей же рік з'явився останнім для президентства М.Горбачова, який виявився не тільки першим, але і єдиним Президентом СРСР. Зникла величезна радянська імперія з карт світу, на другорядні позиції політичного Олімпу був відсунутий Горбачов. А пост Президента залишився і досить органічно вплівся в політичний розвиток сучасної Росії. 
  Бесіда-обговорення проблемних питань з учнями. 
  Чому ж так сталося? Звідки прийшла ідея введення даної посади? Чому таким вдалим виявився експеримент із введенням посади Президента? Проведіть історичні паралелі, зробіть всі можливі висновки. 
  2.Кто такий Президент. 
  А) Президент - виборний глава держави в державах з республіканською формою правління. 
  Як відомо, в сучасному світі існують 2 типу республік: президентські і парламентські. Роль президента в них різна. У парламентській республіці президент є всього лише символом влади. У президентській республіці він очолює виконавчу владу і є дуже сильною фігурою, яка організовує управління державою. 
  У РФ встановлена ​​змішана форма правління, хоча на обличчя - явний крен у бік президентської республіки, тому що президент володіє серйозними повноваженнями, хоча і не очолює виконавчу владу, не входить ні в одну гілку влади. Він є своєрідним координатором діяльності гілок влади. 
  Б) Вимоги, що пред'являються до кандидата в Президенти. p> Згідно Конституції будь-який громадянин, при дотриманні певних вимог, може виставляти свою кандидатуру на пост Президента. Які ці вимоги? p> Обов'язкові: російське громадянство, не молодше 35 років, ценз осілості-10 років + необов'язкові, але дуже важливі особистісні якості: інтелект, воля, організаторські здібності та ін 
  3.Функции та повноваження Президента. 
  Організовується робота учнів з Конституцією РФ; учні роблять необхідні записи в зошитах. p> - гарант Конституції, прав і свобод людини і громадянина; має право законодавчої ініціативи; володіє правом вето на стадії підписання федерал...