Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Формування мовного етикету у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку

Реферат Формування мовного етикету у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку





justify"> Чи не дитяча гра.

Ти геть жени спокуси,

Засвой закон негласний,

Іди, мій друг, завжди йди

Дорогою добра.

(Після виконання пісні діти отримують у подарунок повітряні кулі у формі сердечка з написаними на них словами ввічливості і доброти.)

На завершення звучить пісня «Маленька країна».

«Добре слово лікує, а худе калічить»

(Правила етики)

Мета заняття: Ознайомити дітей з правилами етики, з тим, що словом можна впливати на почуття і поведінку людей.

Хід заняття:

Педагог: Багато-багато років тому, коли людина стала переробляти навколишній світ, робити його краще, з'явилася культуру. І відразу ж виникла необхідність в правилах взаємин людей один з одним.

Якщо людина робить тільки те, що йому захочеться, не рахуючись з оточуючими, ми говоримо про те, що він не дотримується правил етики, або правила пристойності. Таких людей не поважають, їх не люблять.

Нерідко гарний зовні людина поводиться грубо, непристойно. Така людина нікому не в радість. І, навпаки, є не дуже красиві, але дуже добрі і ввічливі люди. І вам хочеться дружити з ними, бути схожими на них. Культурна людина ніколи не стане кричати і ображати, бо знає, що своїм криком ображає, насамперед, себе. Існує багато правил, з ними ми будемо знайомитися на наших заняттях. Треба тільки твердо знати - завжди бути ввічливим і доброзичливим до людей.

Педагог запитує дітей, чи знають вони, що за допомогою слова можна творити чудеса. Існує прислів'я: «Добре слово лікує, а худе калічить».

Про це є прекрасні російські казки: «Морозко», «Прівередніца», «Дочка і пасербиця».

Послухайте казку «Дочка і пасербиця» і подумайте: кому з героїв казки добре слово допомогло, а кого худе скалічив.

«Дочка і пасербиця»

Жив старий із старою, і була у нього дочка. Ось стара-то померла, а старий почекав трохи і одружився на вдові, у якої була своя дочка. Погане життя настав дідової дочки. Мачуха була ненависна, відпочинку не дає старому:

Вези свою дочку в ліс, в землянку, там вона більше напрядет. Що робити! Послухав мужик бабу - звіз дочку в землянку, дав їй кремінь, кресало да мішечок крупи і каже:

Ось тобі вогнику; вогник Не перепроваджуй, кашу вари, а сама не зівай - сиди та пасма.

Прийшла ніч. Червона дівиця затопила піч, заварила кашу; звідки не візьмись, мишка - каже:

Дівиця, дівиця! Дай мені ложечку кашки!

Ой, моя мишенька! Розговорившись мою нудьгу - я тобі дам не одну ложку, а досита нагодую.

Наїлася мишка і пішла. Вночі вдерся ведмідь:

Нумо, дівиця, туші вогні да давай в піжмурки грати.

Мишка видерлася на плече дідової дочки, і шепоче їй на вушко:

Не бійся, дівчино! Скажи: Давай! Згаси вогонь да під піч лізь, а я за тебе стану бігати і в дзвіночок дзвеніти.

Так і сталось. Ганяється ведмідь за мишкою - не зловить. Став ревти да полінами кидати. Кидав-кида...


Назад | сторінка 36 з 42 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Як ви відштовхуєте від себе людей (і як перестати це робити)
  • Реферат на тему: Доктор Женішбек Назаралієв - людина, яка зробила себе сама
  • Реферат на тему: Дистанційні взаємодії в системі відносин людина-людина
  • Реферат на тему: Синдром емоціонального вигорання у професії &Людина-людина&
  • Реферат на тему: Формування творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку із затримкою ...