ійність і т.д.) - Хлопці, пам'ятайте, ми з вами робили макет великого міста, де можуть статися різні події. Ось і в нашому місті сталася біда. Надійшли важливі повідомлення, що: 1 - Хлопчик 5 років розпалив будинку багаття. 2 - загубилася дівчинка 3 років. 3 - Хлопчик 6 років зламав руку. p>-Хлопці, ми зможемо їм допомогти? Нам необхідно розбитися на три команди: В«01В», В«02В», В«03В». Перш ніж зібратися в дорогу, треба надіти спеціальний одяг, зібрати необхідні інструменти у валізи. І не забудьте взяти з собою в дорогу найголовніше - ті якості, які ви збирали в мої долоні. Діти за сигналом шукають по лабіринту місце, де необхідна допомога потерпілому (Гра-естафета В«Чия команда швидше збере валізу до виїзду В».)
-Молодці, хлопці, ви правильно зібрали свої інструменти до виїзду. Вам це знадобиться. Але не забудьте взяти з собою в дорогу найголовніше - ті якості, які ви збирали в мої долоні. (Діти шукають по лабіринту місце, де необхідна допомога потерпілому. Розвивається сюжетно-рольова гра. br/>
Конспект заняття № 2. В«Небезпечні предмети будинку В»
Мета: закріпити у дітей уявлення про небезпечні для життя і здоров'я предметах, з якими вони зустрічаються в побуті, про їх необхідність для людини, про правила користування ними.
Хід заняття
-Хлопці, ви вже дорослі. Кого з вас батьки залишали вдома одного? (Відповіді дітей)
-Якщо ви вже залишалися одні вдома, то вам необхідно знати правила безпеки. Які небезпеки можуть бути дома7 Небезпеки чекають нас на кожному кроці. Зараз ми спробуємо визначити, які предмети в будинку можна вважати небезпечними. Відгадайте загадки про домашніх предметах і подумайте, чим вони можуть бути небезпечними.
1.Два кільця, два кінця, а посередині гвоздик. (ножиці)
2.Не хочу я мовчати, дайте досхочу постукати.
І стукає цілісінький день він залізної головою. (молоток)
3. (див. Додаток до конспектів)
Діти відгадують загадки, розповідають, яку небезпеку таїть кожен побутовий предмет
-Молодці, хлопці, ви дуже добре підмітили всі небезпеки в предметах. А зараз уважно розгляньте цю картину. (Вихователь пропонує дітям ілюстрацію з намальованою квартирою, в якій знаходяться різні побутові предмети.) У цій квартирі залишили малюків Андрійка і Наташу. (вихователь представляє дітям ляльок)
-Їх батьки пішли на роботу. Давайте, хлопці, розповімо малюкам, якими предметами не можна користуватися самостійно, щоб не трапилася біда. Біля кожного предмета будемо ставити попереджувальні знаки: Х - не можна користуватися, ! -обережно користуватися. (діти розставляють по квартирі знаки)
-Хлопці, давайте повторимо правила безпеки:
1. Всі гострі, колючі та ріжучі предмети обов'язково треба класти на свої місця. Порядок в будинку не тільки для краси, а й для безпеки. p> 2. Чи не включати електричні прилади, вони можуть вдарити струмом або стати причиною пожежі.