justify"> Кому б у першу чергу ви хотіли допомогти? Як?
Що б ви сказали Наташі, якби вона була у вашій групі?
«Ми зустрічаємо гостей»
(Правила мовної поведінки при зустрічі з незнайомими людьми)
Мета: Вчити дітей бути ввічливими, вправляти у вживанні важливих слів, в умінні правильно, ввічливо надходити в різних ситуаціях.
Хід заняття:
Є не дуже красиві, але дуже ввічливі, добрі люди. І вам з ними хочеться спілкуватися.
Я знаю одного такого героя, який одягнений у поношений блакитний каптан, на голові стара потерта капелюх і зовні він непривабливий, але, проживши на світі один день, став ввічливим.
Хочете дізнатися, хто це? Тоді слухайте. (Читання глави «Опудало» з книги А. Волкова «Чарівник Смарагдового міста»).
Питання:
Як звали важливого героя? (Опудало)
Чому його так назвали?
Сподобався вам цей герой? Чому?
Як він вітав дівчинку? («Добрий день»)
Що він запитав у Еллі? («Як ти поживаєш?")
Чому Тотошка образився на Страховищу? (Тому що той забув привітатися з ним).
Як привітав Тотошку Опудало? (Ах, винен, винен! - Вибачився Опудало і потиснув песику лапу. Честь маю представитися: Опудало!)
Які ще ввічливі слова вживав у своїй промові Страшіла7 (Дякуємо, надзвичайно вдячний, добраніч, вибачте, здрастуйте)
Скажіть, будь ласка, а Еллі і Опудало були знайомі? (Ні, вони зустрілися вперше)
Які правила мовного етикету використовував Опудало при зустрічі з Еллі? (Говорив ввічливим тоном, використовував у промові «чарівні слова)
Ігри та завдання: До вас у групу прийшла незнайома вихователька подивитися, як ви займаєтеся. Що ви будете робити? (Скажімо: «Здрастуйте», принесемо стілець і скажемо: «Сідайте, будь ласка»).
Як ви думаєте, що буде відчувати ця вихователька після ваших слів? (Вона буде радіти і посміхатися вам, тому що вона побачить, які ви ввічливі і як ви уважні до неї).
Розігрування сценки: Хтось з дітей за бажанням зображує вихователя, який приходить в гості.
Що можна сказати? (Підвести дітей до варіантів вітань. При вітанні можна сказати не тільки «Здрастуйте», а й «Доброго Утор», «Добрий вечір», «Ми раді вас бачити» тощо)
«Ми ходимо в гості»
(Правила мовної поведінки в гостях)
Мета: Формувати правила поведінки в гостях. Виробляти навик ввічливості, познайомити з варіантами вітання і прощання.
Хід заняття:
Доброго ранку, діти. Чи любите ви ходити в гості?
Треба вміти вести себе в гостях, бути ввічливим. Сьогодні ми пограємо в «гостей».
Перед початком гри діти підготовчої групи покажуть вам уривок з казки С.Я. Маршака «Котячий будинок». Казка вам підкаже, як треба вести себе в гостях.
Питання:
Хто в ролі господині і господаря?
Як вітали гості та господарі один ...