Вступне слово вчителя.
ХХ століття стало для Росії часом томління по свободі. Вона представлялася як благо, що дістанеться в рівній мірі кожному бажаючому, яким кожен зможе розпорядитися на свій розсуд. Але останнє десятиліття минулого століття піднесло суспільству несподівану проблему: виявляється, ми не знаємо, що таке свобода і як нею розпорядитися, якщо її раптом виявилося багато. Свобода - це велике чудо, яке потрібно зуміти втримати, гідно ним розпорядитися, інакше суспільство може скотитися у прірву правового «безмежжя», що загрожує величезною бідою для молодої російської демократії.
На сьогоднішньому уроці ми починаємо вивчення нової глави, головним питанням якої буде питання про свободу.
На столах ватмани та фломастери
4. Інтерактивний урок по темі «Свобода в діяльності людини»
Завдання 1
Вчитель: Хлопці, давайте ми з вами зараз, працюючи в групах спробуємо створити Модель вільного суспільства, вирішуючи проблеми. Але це не всі проблеми, їх набагато більше.
А) Тому зараз по 3 людини від групи, працюючи з тестом, набраним в комп'ютері, будуть працювати з текстом, виділяючи проблеми
Б) Решта працюють з поняттям «Свобода». Фіксують на ватмані, (займаючи 1/3) сформульоване поняття своє, в допомогу можна використовувати вислови філософів представників мистецтва і науки.
В) Помінятися ватманами (по колу) поставити запитання
(Виділяють проблеми, записуємо в презентацію)
Що таке свобода;
Як розпорядитися свободою, якщо її багато;
Які рамки свободи;
Чи абсолютна свобода;
Що означає бути вільним
Завдання 2
Створіть свою модель вільного суспільства, намагаючись вирішити проблеми або враховуючи їх. (1/3 листа)
Завдання 3 Вихід в Інтернет на форум «що таке свобода»
За 3 людини від групи за комп'ютери, потім міняємося (не більше 3 хвилин)
Інформація - Взяти в папці Бударева електронну адресу, скопіювати і вставити у вікно «адреса» - пошук - зареєструватися. Можна свої роздуми внести в форум.
Завдання 4 (творче) (1/3ліста)
Група 1 - «Кодекс вільної людини»
Група 2 - Зібрати вірш про свободу і приклеїти
Група 3 - Намалювати «символ свободи»
. Захист проектів та питання до них інших груп
(не більше 2 хвилин)
Запитання інших груп
. Висновки
) Свобода-це велика цінність
) абсолютної свободи немає
) свобода передбачає вибір
) свобода дає можливість для творчої самореалізації
) і т. д.
. Рефлексія
. Домашнє завдання
п.12, міні-есе (за вибором) тема «Свобода в економічній сфері діяльності», «Свобода у політичній сфері діяльності», «Свобода в духовній сфері діяльності», «Свобода в соціальній сфері діяльності ».
Урок 10-11. Сутність людської діяльності. (2:00)
Мета: на підставі формування вмінь і навичок комплексного осмислення знань учнів дати уявлення про діяльність як способі буття людини і суспільства.
Завдання:
освітня: дати уявлення про діяльність і її структурі; навчити оперувати наявним потенціалом знань в конкретній ситуації; закріпити вміння виокремлювати проблеми; вчити відстоювати свою точку зору;
розвиваюча: збагачувати і розвивати словниковий запас; розвивати вміння та навички формально-логічного мислення і критичного мислення; розвивати вміння та навички аналізу та систематизації суспільствознавчої матеріалу; формування умінь і навичок написання есе;
виховна: виховувати культуру навчальної праці, залучити учнів в активну діяльність.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, додатковий матеріал
Хід уроку
1. Організаційний момент.
. Виклик.
Вчитель: Перед вами картка № 1. У ній дані кілька визначень. Прочитавши їх, спробуйте сформулювати тему уроку.
Картка № 1.
1. Процес активної взаємодії суб'єкта зі світом, під час якого суб'єкт задовольняє будь-які свої потреби.
. Будь-яка активність ...