Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Виховання громадянської позиції старшокласників на уроках суспільствознавства

Реферат Виховання громадянської позиції старшокласників на уроках суспільствознавства





дбуваються в сучасному суспільстві прочитаємо в підручнику.

2. Робота з текстом підручника.

Учні читають по ланцюжка текст підручника с.54 - 56 з 2 абзацу.

3. Бесіда з учнями з прочитаного.

Питання вчителя:

Які галузі промисловості розвинуті в сучасному суспільстві?

Відповідь учнів:

Фармацевтика, електроніка, телекомунікації, комп'ютерна техніка, нафтохімія, агробізнес.

Питання вчителя:

Що таке надомна праця?

Відповідь учнів:

Робота вдома, пов'язана з використанням комп'ютера.

Питання вчителя:

Наведіть приклади роботи вдома?

Відповідь учнів:

Учні наводять приклади, спираючись на текст підручника.

Питання вчителя:

Чому робота вдома, вважається більш продуктивної і зручною?

Відповідь учнів на основі власних суджень.

Питання вчителя:

У чому ви бачите позитивні сторони розвитку телебачення, телефонного зв'язку та інтернету

Відповідь учнів на основі власних суджень.

Питання вчителя:

Назвіть відкриття, зроблені з початку минулого століття? Як вони полегшували життя сучасних людей?

Відповідь учнів:

Учні відповідають на питання, спираючись на текст підручника і свої власні спостереження

4. Складання таблиці «Негативні і позитивні сторони сучасного суспільства»

Слова вчителя:

Спробуйте самостійно оцінити процеси відбуваються з сучасному суспільстві, заповнюючи таблицю. Для цього необхідно на питання, що вам подобатися і що не подобатися в сучасному суспільстві.

Діти заповнять таблицю, потім відповідають.

lt; # justify gt; «Мне нравиться в сучасному суспільстві ...» «Мені не подобатися в сучасному суспільстві ...» 1. Роботизація 2. Автоматизація промисловості 3. Покращення життя людей1. Безробіття 2. Погіршення кримінальної обстановки 3. Погіршення екології 5. Робота по групах:

Слова вчителя:

Про сучасному суспільстві ми сьогодні поговорили, але нам дуже цікаво, що ж буде далі, давайте відкриємо завісу невідомості і подумаємо, як же виглядатиме суспільство майбутнього.

Учні працюючи по групах малюють суспільство майбутнього і описують його. Кілька груп за бажанням відповідають, решта здають роботи.

6. Висновок по уроку: Ми познайомилися з усіма ступенями розвитку людства. Будемо сподіватися в майбутньому людство буде розвиватися на новому рівні, осмисливши помилки минулого

7. Домашнє завдання - повторення §6 - 10

Виставляння оцінок.

Урок 8-9. Свобода в діяльності людини. (2:00)

Мета: вивчення та аналіз різних смислів поняття «свобода» та створення моделі вільного суспільства

Завдання:

- освітня: отримати нові знання з теми «Свобода»; розвинути загальнонавчальних вміння - працювати з додатковою літературою, грамотне володіти усній, монологічного та діалогічного промовою; вміти працювати колективно; вибирати раціональні способи виконання роботи; демонструвати навички складання міні проектів;

розвиваюча: розвинути мислення учнів, вміння володіти основними розумовими операціями - аналізом, синтезом, узагальненням і т. д.;

виховна: формувати моральні уявлення про свободу, людський вибір свободи діяльності та поведінки; виховати критичне ставлення до своєї поведінки і повагу до закону.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: матеріали з висловлюваннями афоризмами про свободу, презентації по темі, ватмани, фломастери, клей, комп'ютери, роздатковий матеріал.

Хід уроку

. Організаційний момент (створення 3 груп)

На екрані (презентація) набір слів

«Вітер, птиця, простір, вибір»

Подивіться на екран. Яке слово може об'єднати написані слова?

Гаданий відповідь - «свобода»

. Мотивація коробка з символом «несвободи»

. Постановка проблеми і надання необхідної інформації

На екрані (презентація) висвічується тема «Свобода в діяльності людини»

...


Назад | сторінка 37 з 48 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Теоретичні питання підготовки професійного виховання майбутнього вчителя
  • Реферат на тему: Робота вчителя початкових класів з батьками учнів
  • Реферат на тему: Зміст організаційно-методичної роботи вчителя з розвитку універсальних навч ...
  • Реферат на тему: Взаємодія вчителя и учнів на уроках різніх відів
  • Реферат на тему: Питання оволодіння рідною та нерідною мовою в онтогенезі у професійній підг ...