вувати конкретні матеріально-технічні умови здійснення навчально-виховного процесу.
7. Орієнтувати організацію навчального процесу в напрямі широкого застосуванні активних форм і методів навчання.
. Методична розробка повинна розкривати питання «Як вчити».
9. Повинна містити конкретні матеріали, які може використовувати педагог у своїй роботі (картки - завдання, плани занять, інструкції для проведення лабораторних робіт, картки - схеми, тести, поуровневого завдання і т.д.) [12].
У цій главі представлена ??методична розробка теоретичного заняття з дисципліни «Податки та оподаткування» на тему «Види податків в РФ». На вивченні теми відводиться 2:00. У ході заняття необхідно познайомити студентів з основними поняттями даної теми.
План теоретичного заняття
Дисципліна: «Податки та оподаткування»
Тема: «Види податків в РФ»
Час проведення заняття: 90 хвилин
Цілі : а) Дидактична - після проведення заняття студенти повинні знати і вміти:
дати визначення понять: податок, податкова база, податкова ставка, державне мито.
назвати функції та класифікацію податків;
перерахувати елементи податку та характерні риси податку як платежу;
б) Виховна - продовжити виховання студентів з формування наступних професійно-значущих якостей особистості випускника: виховати економічно грамотного, відповідального за свої рішення громадянина; сприяти формуванню у студентів основ податкової культури, а також розвитку у них аналітичного та логічного мислення.
в) Розвиваюча - продовжити розвиток професійного мовлення шляхом освоєння нових термінів: податок, податкова ставка, податкова база; удосконалювати вміння аналізувати, класифікувати, робити висновки.
Форма організації: урок
Тип уроку: комбінований.
Основні методи: 1) методи організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності: словесні методи: (розповідь, пояснення з елементами бесіди); наочні методи: (метод ілюстрацій - схеми, таблиці і показ слайдів); практичні методи: рішення завдань. 2) методи стимулювання і мотивації навчальної діяльності: навчальна дискусія;
) методи контролю та самоконтролю за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності: метод усного контролю (фронтальна і індивідуальна бесіда з пройденого матеріалу)
Наочні посібники і ТСО: ноутбук, проектор, слайд-презентація, класна дошка, таблиця і схема на дошці, жетони
Література:
. Скворцов, О.В. Податки і оподаткування: підручник для студ.
установ середовищ. проф. освіти/О.В. Скворцов.- 11-е вид., Перераб.і-М .: Видавничий центр «Академія», 2013. - 272 с.
Структура і хід заняття:
1. Організаційний момент (1-3 хвилини): взаємне вітання,
контроль відвідування занять, перевірка готовності учнів і аудиторії до заняття, організація уваги і дисципліни учнів.
2. Робота з пройденим раніше навчальним матеріалом (10 хвилин):
Фронтальне опитування за темою «Теоретичні основи оподаткування».
Запитання для фронтального опитування:
. Які причини виникнення податків?
. Що визначає порядок стягування податків?
. Що таке податкова декларація?
. Вивчення нового матеріалу (60 хв): пояснення з елементами бесіди
+ використання слайд-презентації.
Виклад навчального матеріалу за таким планом:
. Економічна сутність податку.
. Види податків в РФ.
. Функції податків
. Первинне закріплення вивченого матеріалу (15 хв): рішення і розбір економічних завдань.
Фронтальне опитування здійснюється за допомогою методу бесіди і включає наступні питання:
. Дайте визначення поняття «податок»
2. Які види податків в РФ ви знаєте?
. Куди направляються податки?
. Які функції виконують податки?
Потім слідують питання для обговорення.
. Видача домашнього завдання (2 хв): індивідуальні картки для студентів + ??повторення конспекту.
Проконтролювати запис студентами інструктажу виконання домашнього завдання.