br /> 
 L=I + y +? (6.4) 
   Де I - довжина різання, у мм.; 
  y - величина врізання, в мм.; 
 ?- Величина переперегони, в мм.; 
  L1=331 + 35 + 8=374 мм.; 
  Отже t о=1,44 хв 
  Визначаємо допоміжний час 
   t в=t в.у + t М.В=1,3 + 0,15=1,45 хв., (6.5) 
   де t в.у - час на установку і закріплення деталі, хв., 
  t в.у - час, пов'язане з виконанням допоміжних ходів і переміщень інструменту при обробці поверхонь, хв .; 
  Визначаємо оперативний час. 
   t оп =? t o + t в=1,44 + 1,45=2,89 хв .; (6.6) 
   Визначаємо час на організаційне обслуговування робочого місця 
  t орг.об=2%? t оп=0,02? 2,89=0,06 хв. (6.7) 
  Визначаємо час на відпочинок 
  t отдх=2%? t оп=0,02? 2,89=0,06 хв. (6.8) 
  Визначаємо штучний час. 
   t шт=t оп + + t орг.об + t отдх=2,89+ 0,06 + 0,06=3,01 хв. (6.9) 
   Визначаємо підготовчо - заключний час 
  t п.З=30 хв. 
  Визначаємо штучно - калькуляционное час. 
   (6.10) 
   де n - кількість деталей в партії (n=56 шт.). 
   Операція 030-вертикально-фрезерну  
  Виконується фрезерування паза шпони по довжині L=мм 
  Основний час на операцію: 
  To=10,8 хв 
  Допоміжний час: 
  включення і виключення верстата: t1=0,05 хв; 
  підвід і відведення інструменту: t2=0,07 хв; 
  час переміщення фрезерної головки: t3=0,15 хв; 
				
				
				
				
			  tв=0,05 + 0,07 + 0,15=0,27 хв. 
  Оперативне час: 
   Toп=to + tвп=10,8 + 0,27=11,07 хв 
   Час на обслуговування робочого місця і відпочинок [10]: 
  tобс=0,076tоп; 
  tобс=0,076 * 11,07=0,84 хв 
  Визначаємо штучний час. 
   t шт=t оп + (t орг.об + t отдх)=11,07+ 0,84=11,91 хв. 
   Підготовчо-заключний час: 
  tп.з=21 + 4 + 3 + 2=30 хв 
    Таблиця 6.1 
  Зведена таблиця норм часу 
  Номер операцііНаіменованіе операцііОсновное времяВспомогательное времяОператівное времяВремя обслуг. і отдихаШтучное времяПодготовітельно-заключний. времяВелічіна партііШтучно-калькуляц. время010Фрезерно-центровальная4,820,475,290,225,5118565,83015Токарная з ЧПУ1,441,452,890,123,01303,55025Отделочная0,30,91,50,852,35102,52030Верт.-фрезерная з ЧПУ10,80,2711,070,8411,913012,4040Токарная21,21,4522,60,5123,13023,61050Отделочная0,30,91,50,852,35102,52055Круглошлифов.1,820,412,234,46,63106,08060Торцекруглошлифовал1,90,542,443,35,74105,92065Круглошлифов1,820,412,234,46,63106,08070Резьбошлифовальная111,4812,50,3913,52313,9075Выглаживание20,82,80,213,01103,18
  Виробляємо уточнення типу виробництва 
  У цьому випадку для нового технологічного процесу за формулою 6.11 розраховуємо необхідну к?? кість обладнання за операціями 
  Визначаємо кількість верстатів за формулою 
  , (6.11) 
   Де - річна програма, шт.; 
  - штучний або штучно-калькуляционное час; 
  - дійсний фонд часу, ч. (= 4 029); 
  - нормативний коефіцієнт завантаження устаткування, (= 0,85). 
  Фактичний коефіцієнт завантаження робочого місця обчислюється за формулою. 
  За формулами 6.12 і 6.13 визначаємо фактичний коефіцієнт завантаження робочого місця і кількість операцій, виконуваних на робочому місці. 
  , (6.12) 
   Де - прийняте кількість верстатів. 
  Кількість операцій, що виконуються на робочому місці, визначається за формулою: 
  , (6.13) 
   Розраховані значення для всіх операцій заносимо в зведену таблицю 6.2. 
   Таблиця 6.2 
  Розрахункові дані для уточнення типу виробництва 
  Операція, хв Фрезерно-центровальная5,510,06410,06413,21Токарная з ЧПУ3,010,03510,03524,18Отделочная2,350,02710,02730,97Верт.-фрезерна з ЧПУ11,910,13910,1396,11Токарная23,10,27010,2703,15Резьбошлифовальная13,50,15810,1585,39Отделочная2,350,02710,02730,97Круглошлифов.6,630,07710,07710,98Торцекруглошлифовал5,740,06710,06712,68Круглошлифов6,630,07710,07710,98Резьбошлифовальная13,50,15810,1585,39Выглаживание3,010,03510,03524,18Итого12178,19 ...