«2В»
IV. Проаналізуйте помилки
Самостійна робота в зошитах
Переглянути еталон на дошці
Вивчення нового матеріалу
Мета: познайомитися з політичною системою суспільства. Завдання:
1. Прочитайте текст підручника на стор 128, випишіть
визначення В«політична система суспільстваВ».
2. Розгляньте схему. Яку роль у житті суспільства
відіграє держава?
Самост. робота з підручником, словником і таблицею.
Заслухати повідомлення вчителя
Конспект
Мета: дати визначення терміна В«державаВ», познайомитися з основними ознаками держави. Завдання:
1. Прочитайте текст підручника на стор 128-129 і випишіть визначення В«державаВ».
2. Заслухано повідомлення вчителя про ознаки держави і намалюйте кластер В«Ознаки держави".
Ціль: познайомитися з територіальним устроєм держави.
Завдання:
1. Користуючись текстом підручника (стор. 129-133) випишіть в зошит визначення В«унітарне держава В»,В« федерація В»,В« конфедерація В». Заповнити таблицю 1. p> 2. Навести приклади кожного з типів держав.
3. Подумайте, як встановлювалися кордону пострадянських держав: - за суб'єктивним сваволі політичних керівників; - вздовж історично пролягав кордон; - Іншим способом. /Td>
Вихідний контроль
Мета: узагальнити отримані знання.
Завдання: Розгляньте таблицю. Поставте хрестик у те місце, яке вкаже на приналежність держав до тій чи іншій формі тер-го пристрою. Перевірте правильність виконання завдання.
Письмова робота
Еталон на дошці Взаємоконтроль
Домашнє завдання
Мета: закріпити отримані на уроці знання.
Завдання: 1. Якщо ти легко впорався на уроці з усіма завданнями, дай відповідь на питання 5 і виріши Проблему до параграфу 17.
2. Якщо ти утруднявся - не засмучуйся, а ще раз повтори параграф
В
Урок 2. Сутність і організація влади. Дата проведення: 17.01.08.
З 25 учнів були присутні всі.
Цілі:
Освітня: повторення, узагальнення і закріплення навчального матеріалу у формі ділової гри. Засвоєння основних понять. Учні повинні усвідомити, що таке територіальна організація держави, чим різняться федеральне і унітарна держава.
Розвиваюча: Розвинути вміння виділити головне у вивченні матеріалу. Продовжити роботу над формуванням суспільствознавчої мислення. Активізувати пізнавальну діяльність учнів.
Виховна: внести внесок у виховання практичних навичок участі в політичному житті, активність, вміння оцінити рівень своїх знань.
Тип і форма уроку: вивчення нового матеріалу, традиційний
Хід уроку
Розділи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
Організаційний момент
Діти встають, вітають і сідають.
Перевірка будинок. завдання
Але для початку перевіримо домашнє завдання.
А тепер підіб'ємо підсумок і виставимо оцінки.
Учні відповідають і задають свої запитання.
Вивчення нового матеріалу
План заняття:
1. Поняття держави, його ознаки, функції та причини виникнення
2. Теорії походження держави
3. Територіальна організація держави
Починаємо з поняття. Викладач малює на дошці схему поняття держава у вузькому і широкому сенсі, пояснює її. Визначення держави можна знайти в словнику підручника. p> А тепер давайте зробимо короткий висновок по всьому сказаному. І виставимо оцінки, тим, хто підготувався будинку. Отже, ми розібрали перший пункт плану. Питання є? p> Переходимо до другого пункту. Оформляємо матеріал у вигляді таблиці. Який висновок ми можемо зробити? Запитання є?
Переходимо до останнього пункту плану. Територіальна організація держави. Зарісуем схему. Запишемо визначення. Відкрийте підручники на сторінці 119. Прочитайте про унітарна держава. Виділіть його ознаки. Наведіть приклад унітарної держави. Запишіть ознаки та приклади в зошит. Тепер федерація. Читаємо. Перераховуємо ознаки, наводимо приклади і відповідаємо на питання. А тепер подивіться на таблички, які лежать у вас на партах, порівняти їх з тим, що записано у вашій зошити. Чи всі ознаки у вас перераховані? Хто перерахував всі ознаки, підніміт...