ь руки. Хто не назвав один, два чи три? Хто більше? А тепер поговоримо про приклади.
Отже, існує три типу територіального устрою держави, і ми розібрали третє питання.
А тепер повернемося до тієї проблемі, яку я позначила перед вами на початку заняття.
Учні записують в зошити тему і план заняття
Учні замальовують схему і записують поняття государства.
Учні задають виниклі в них питання.
Учні відповідно з розповіддю вчителя заповнюють таблицю і самі знаходять плюси
Учні замальовують і заповнюють схему.
Учні записують визначення.
Читають підручник, виписують ознаки, наводять приклади і відповідають на запитання.
Учні відповідають на поставлене запитання, висловлюють свою думку.
Закріплення вивченого матеріалу.
Зараз кожен з вас створює свою власну державу.
Учитель пояснює, як заповнити карту самоконтролю.
Хлопці, є якісь питання до мене?
А тепер давайте я оціню вашу діяльність на уроці
Учні складають проекти держави.
Учні відповідають на питання
Пояснення будинок. завдання.
Запишемо домашнє завдання. Питання є? p> Урок закінчений. Спасибо. До побачення. /Td>
Учні записують домашнє завдання.
В
Урок 3. Демократія. Дата проведення: 24.01.08.
З 25 учнів були присутні всі.
Тип уроку - вивчення нового матеріалу.
Мета: урок покликаний поглибити знання про демократичному політичному режимі, підвести учнів до розуміння сукупності діючих у політичній системі механізмів і форм реалізації провідних демократичних принципів, а також політичних прав особистості, що породжують ці форми.
План вивчення нового матеріалу:
1. Принцип демократії та демократичні політичні механізми.
2. Взаємозв'язок демократії в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах.
3. Представницька і безпосередня форми демократії. Політичні права особистості. p> 4. Політичний плюралізм.
5. Парламентаризм.
6. Політичні реформи в Російській Федерації.
Хід уроку.
Організаційний момент.
Перше питання розглянуто на основі виконання учнями заданої ситуації. Завдання розраховане на застосування знань про демократичному політичному режимі, на організацію дискусії в класі. Узагальнюючи відповіді учнів, педагог підкреслить значення функціонування демократичних механізмів політичної системи: правової держави, політичного плюралізму, парламентаризму, демократичної політичної культури, тому демократію називають способом організації політичної системи.
Далі школярам пропонується на конкретному прикладі (скажімо, затвердження в нашій країні різноманітних форм власності в економічній сфері) розкрити взаємозв'язок демократії у всіх сферах суспільного життя. Завдання покликане підвести учнів до самостійного висновку про те, що демократія, поширюючись на всі суспільні сфери, є способом організації всієї життя суспільства.
Продуктивному виконання завдання сприятиме бесіда з класом із запропонованих питань.
Питання про формах представницької і безпосередньої демократії розглядається шляхом колективного обговорення результатів виконання учнями додаткового завдання, яке покликане узагальнити вивчені в попередніх розділах курсу знання про громадянина і його політичної діяльності, включити їх в нову систему знань, зокрема про форми демократії. На закінчення вислуховуються приклади учнів, підтверджують необхідність підпорядкування політичної діяльності встановленим правилам.
Підводячи підсумок, вчитель підкреслив, що реалізація політичних прав громадян не тільки пов'язана з певними формами демократії, а й породжує певне положення особистості (її політичний статус) в політичній системі, про що докладніше піде мова на одному з наступних занять.
Учням пропонується повторити вдома В§ 40 і 41, а також виконати випереджаюче завдання. Завдання спрямоване на осмислення учнями правил конструктивної дискусії і є важливим кроком у підготовці школярів до наступного уроку, який може бути проведено в ігровій формі - бесіда за В«круглим столомВ».
Урок 4. Політичний статус особистості. Дата проведення: 31.01.08.
З 25 учнів були присутні всі.
Тип уроку - вивчення нового матеріалу.
Урок проведений за таким планом:
1. Політичний статус особистості.
2. Що таке демократична політична культура?
3. Сутність ролі виборця: а) критерії оцінки передвиборчих програм та особистих якостей кандидата у депутати; б) політичні лідери й імітатори.
Хід уроку.
Організаційний момент.
Перше питання розглядається на основі колективного обговорення резул...