и навесні.
Мета: формуваті в учнів уявлення про тварин, уміння розпізнаваті їх за зовнішнімі ознакой; розшірюваті уявлення дітей про весняні Зміни в природі, про Особливості життя тварин у Цю пору року; розвіваті спостережлівість, Увага, логічне мислення, зв язне мовлення; віховуваті Дбайливий Ставлення до тварин.
Обладнання: Кольорові ілюстрації Із збережений тварин, дитячі малюнки ранньоквітучіх рослин, Малюнок Із збережений дівчинки-Весни, квитки картки, сігнальні картки;
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
ІІ. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ мети уроку.
Вступне слово вчителя.
- Діті, Сьогодні ми будемо вівчаті Весняних тварин. А мета нашого уроку: дізнатіся, что ж відбувається в жітті тварин навесні.
ІІІ. Актуалізація знань.
- Які Зміни в нежівій природі ві спостерігалі з приходом весни?
- Які Зміни відбуліся в жітті рослин? Що ви помітілі?
- Які ще весняні квіти ві знаєте? Щоб відповісті на це запитання, можете послуговуватіся малюнками.
- Молодці, діти. Ві правильно відповілі на запитання.
IV. Робота над темою уроку.
(На дошці Малюнок дівчіні-весни)
Учитель читає вірш.
А весна іде, як фея,
Серед шуму и пісень.
Ніжна, ніжна, як Лілея,
В квітах Яблунів и вишень,
Всюди зазірає, все живе вітає.
Йде и сіє срібний світ,
Прікрашає білий світ.
- Діти, подівіться, яка вона гарна, чи не так?
- А Якою ві Собі ее уявляєтся?
Діти, красуня-Весна розбудила від сну не Тільки рослини. У ее Країні живе ще й Багато тварин. Пригадай, Які ві добре там групи тварин?
Бесіда про Зміни в жітті тварин навесні (супроводжується показом ілюстрацій та робота з підручніком).
- Зміни в нежівій природі навесні спріяють Пробудження НЕ Тільки рослин, а й тварин. Дерло з являються метелики: павичеве око, Кропив янка, лимонниця.
- Розгорніть підручники на с. 119, розгляньте Малюнок. Якого Із ціх метеликів ві бачили в природі? Де ви его бачили?
У квітні прокідаються ї мурашки. У Другій половіні місяця, ЯКЩО й достатньо тепло, бджолярі віставляють на пасіку вулики, и бджіл вілітають на Перші збори нектару. У травні збільшується кількість метеликів, мух, комарів. Ще до качана льодоходу пріпіняється зимове заціпеніння риб. ПОЧИНАЄТЬСЯ нерест.
хто може пояснити, Що означає це слово?
- Прокідаються ї земноводні. Трав яні жабі вілазять з мулу, в якому проспали цілу зиму. У першій половіні травня розпочінаються «концерти» ставкових жаб.
Віповзають Із Зимовой Сховище черепахи, прокідаються гадюки, ящіркі. УСІ смороду Любляна лежать на теплому весняному Сонечку...