9
Витрата продувочній води, кг/с
ПР=DПГбр · hПРПР=124,33 · 0,015=1,86
де hпр - коефіцієнт витрати продувочній води
Витрата живильної води, кг/с
П.В.=DПГбр + DПРП.В.=124,33 + 1,86=126,19
впоратися з розширювача першого ступеня, кг/с
DРНП1=gпр (tпр-t пр)/i рнп1РНП1=1,86 (1640,4-670.4)/2086,57=0,86
де tпр - ентальпія продувочній води з барабана котла при тиску 130 бар, кДж/кг; ін - ентальпія продувочній води з РНП1 при тиску в деаератори 6 бар, кДж/кг; РПН1 - теплота пароутворення при тиску Pg=6 бар, кДж/кг.
Витрата продувочній води в розширювач другого ступеня, кг/с
ін =Gпр-ДРПН1пр =1,86-0,86=1,00
впоратися з розширювача другого ступеня, кг/с
РНП2=G" пр. (t пр-t пр)/i рнп2РНП2=1,00 (670,4-496,64)/2206,37=0,08
де t" пр - ентальпія продувочній води з РНП2 при тиску в ПНД6 рівному 1,96 бар, кДж/кг; РПН2 - теплота пароутворення при тиску Ротб6=1,96 бар, кДж/кг.
Кількість води зливається в технічну каналізацію, кг/с
ін =Gпр'-DРПН1пр =1,00-0,08=0,92
внутристанционном втрати конденсату, кг/с
Gут=hут · Dтут=0,015 · 121,62=1,82
ут=1,5% - коефіцієнт, що враховує втрати конденсату.
Витрата хімічно очищеної води, кг/с
хов=Gпр" + Gут + Dснкохов=0,92 + 1,82 + 1,49=4,23
Ентальпія хімічно очищеної води після охолоджувача безперервної продувки, кДж/кг
доб=tхов + G ін. (t пр-Tсл)/Gховдоб=4,186 · 30 + 0,92 (496.64-251,4)/4,23=178,78
де tхов=tхов · С=30 · 4,186=125,58 кДж/кг - ентальпія води зливається в технічну каналізацію.
. 1.6 Розрахунок регенеративної схеми ПВД ??
Регенеративна схема з підігрівачем високого тиску представлена ??на малюнку 2.5
Рисунок 2.5 - Схема включення ПВД в регенеративну схему
Витрата пари на ПВД - 1 з рівняння теплового балансу, кг/с
=Gп.в. · (tпвд1- tпвд2)/(iотб1- tотб1) ·? то=126,19 (984,97- 897,14)/(3195,9-993,34) 0,98=5,73
де? ТО - ККД теплообмінника; пвд1.- Ентальпія живильної води за ПВД 1, кДж/кг; пвд2.- Ентальпія живильної води за ПВД 2, кДж/кг; отб1 - ентальпія пара з першого відбору, кДж/кг; отб1 - ентальпія конденсату пара з першого відбору, кДж/кг.
Рівняння теплового балансу для ПВД 2
(tотб1- tотб2) ·? то + D2. · (iотб2- tотб2) ·? то=Gп.в. · (tпвд2- tпвд3)
Звідси витрата пари на ПВД2 складе, кг/с
=Gп.в. · (tпвд2- tпвд3) - D1 (tотб1- tотб2) ·? то ./ (iотб2- tотб2) ·? то=126,19 (897,14-751,71) - 5,73 (993,34-905,52) 0,98/(3104,9-905,52) 0,98=8,7
де tпвд3 - ентальпія живильної води за ПВД3, кДж/кг; отб2 - ентальпія пара з другим відбору, кДж/кг; отб2 - ентальпія конденсату з другим відбору, кДж/кг.
Тепловий баланс для ПВД 3
(D1 + D2) · (tотб2- tотб3) ·? то + D3 · (iотб3- tотб3) ·? то=Gп.в. · (tпвд3- tпв)
Ентальпію живильної води на вході в ПВД3 визначаємо з урахуванням нагріву її в живильному насосі, кДж/кг
tпен=tпв +? tпен
? tпен - підвищення ентальпії живильної води в живильному насосі:
? tпен==
? tпен=22590Дж/кг=22,59кДж/кг
? РПН=Рб-Рд
де? РПН=(160-6 + 1)=153- перепад тиску в живильному насосі, бар;
? ПЕН - ККД живильного насоса; ср - питома обсяг води, при температурі 158с, м/кг.
Ентальпія води за живильним насосом, кДж/кг
пвпен=664,86 + 22,59=687,45
Витрата пари на ПВД3, кг/с
=126,19 (751,71- 687,45) - (5,73 + 8,7) (905,52 - 766,08) 0,98/(2966,8 - 766 , 08) 0,98=2,91
отб3 - ентальпія пари із третього відбору, кДж/кг; отб3 - ентальпія конденсату пари із третього відбору, кДж/кг.
2.1.7 Розрахунок деаератора
Малюнок 2.6 - Схема деаератора
Матеріальний баланс для деаератора:
ПВД + DРНП...