1 мм
Прибирання робочого місця.
Дякуємо за увагу!
В
Креслення коробочки
План - конспект уроку за технологією
Дата 17.02.2010 клас 6 В«вВ»;
.02.2010 клас 6 В«бВ»;
.02.2010 клас 6 В«аВ».
Тема уроку: Елементи конструювання. Метод фокальних об'єктів.
Тип уроку: комбінований
Мета уроку: дати загальне уявлення про конструювання і методі фокальних об'єктів.
Завдання уроку:
Навчальні: пояснити, що таке конструювання і відмінність між конструюванням і проектуванням , ознайомити з методом фокальних об'єктів і пояснити принцип його роботи.
Розвиваючі: розвинути навички вирішення конструкторських задач методом фокальних об'єктів.
Виховують: виховати самостійність і вміння аргументувати свою точку зору, посидючість і дисципліну.
Методи проведення заняття:
Словесний метод: пояснення (пояснення на конкретному прикладі принцип роботи методу фокальних об'єктів), бесіда (бесіда про відмінність між конструюванням і проектуванням)
Наочний метод: метод ілюстрації (ілюстрація на комп'ютері презентації вже готового рішення усовершенствуемого предмета), метод демонстрації (записую на дошці всі етапи методу фокальних об'єктів з докладною їх розшифровкою)
Практичні методи: практична робота за темою В«елементи конструюванняВ»: самостійне вдосконалення запропонованого вчителем об'єкта в парах з допомогою методу фокальних об'єктів, продовження виготовлення шкатулки - подарунка.
Об'єкт праці: вдосконалення об'єкту за допомогою методу фокальних об'єктів, шкатулка - подарунок.
Міжпредметні зв'язки: ІЗО, ОБЖ, математика, креслення (у майбутньому)
Матеріально-технічне оснащення: верстаки, інструменти, дошка, комп'ютер, презентації, приклад вироби, матеріали: деревина, фанера, ДВП. p align="justify"> Література для вчителя:
Технологія: 6 клас: Підручник для загальноосвітніх установ (варіант для хлопчиків). - 3-е вид., Перераб. /За ред. В.Д. Симоненко. - М.: Вентанта-Граф, 2007. - 144 с.: Іл. p align="justify"> I. Організаційний момент. (5 хв)
Здравствуйте, хлопці.
Перевірка присутніх, призначення чергових.
Повідомлення теми та мети уроку.
Тема уроку: Елементи конструювання.
Мета уроку: дати загальне уявлення про конструювання і методі фокальних об'єктів.
II. Виклад нового матеріалу. (15 хв)
. Вступна бесіда.
знаєте ви, що таке конструювання? (Відповіді учнів.) p align="justify"> Конструювання - творча проектна діяльність, спрямована на вдосконалення навколишнього людини предметного середовища, якого об'єкта.
Тепер, записавши і з'ясувавши що таке конструювання, скажіть мені будь ласка, чим відрізняється конструювання від проектування? Що таке проектування ми проходили на минулому уроці. (Відповіді учнів.) Проектування - процес створення об'єкта і його моделі. p align="justify"> На сьогоднішньому уроці ми з вами детально розберемо метод конструювання під назвою метод фокальних об'єктів . Цей метод використовують, перш за все тоді, коли необхідно поліпшити небудь технічний об'єкт.
Свою назву метод отримав тому, що удосконалює об'єкт ставиться в центр уваги, тобто в фокус. Суть методу полягає в тому, що ознаки декількох випадково обраних предметів переносять на вдосконалюється об'єкт, в результаті чого отримують незвичні поєднання, відмінні від уже наявних і усталених.
2.Іллюстрірованний розповідь. (Презентація)
Розглянемо приклад, який ілюструє і від ражаем, яким чином здійснюється конструювання, вдосконалення технічного об'єкта. Для того що б вам було зрозуміліше про що йде мова, спочатку давайте переглянемо пр...