Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Методика планування і проведення інноваційних уроків професійного навчання

Реферат Методика планування і проведення інноваційних уроків професійного навчання





відні бали. За підсумками проведення гри визначаються зароблені очки, команді набрала найбільшу кількість очок виставляється відповідна оцінка. p> 2.2. План - конспект ділової гри на уроці Матеріалознавства по темі В«Поняття про сталях, їх класифікація та принципи маркування В».


Дисципліна: Матеріалознавстві. p> Тема: В«Поняття про сталях, їх класифікація та принципи маркування В».

Мета: узагальнити та закріпити в учнів наявні знання про поняття стали, їх класифікації, маркуванні.

Хід уроку:

I Організаційна частина (5 хв). У вступному слові перед учасниками гри ставляться завдання, представляються керівники та організатори гри, оголошується її програма.

II Підготовка до проведення ділової гри (5 хв). Групам учасників пропонується витягнути, з трьох запропонованих варіантів, своє підприємство: підприємства N., що грунтуються на виробництві виробів з твердих сплавів; підприємства X., що грунтуються на виробництві виробів з швидкорізальних сталей; або підприємства Y., що грунтуються на виробництві виробів з інструментальної легованої сталі; і займають відповідні місця в класі. Назва підприємств учасники придумують самі і вписують його на табличку, наявну на кожному столі. p> III Проведення ділової ігри (30 хв). p> Суть гри полягає в наступному, замовник, який приїхав до нашого міста

бажає налагодити поставки продукції на своє підприємство. Але для того, що б визначити, з яким підприємство йому краще співпрацювати, кожному підприємству належить виконати запропоновані завдання. p> I тур. В«Питання - відповідьВ» (10хв). p> Тут замовник пропонує підприємствам пройти якусь перевірку наявних знань, що б упевниться, що тут працюють справжні фахівці, компетентні в даній сфері виробництва.

Пропонується 9 питань по темі, на які потрібно усну відповідь. Запропоновані питань не повинні викликати труднощі у команд, так як вони є основоположними у вивченні теми В«Поняття про сталях, їх класифікація та принципи маркуванняВ». Команди відповідають на них по черзі, у разі все ж незнання правильної відповіді або неповного відповіді надається можливість відповісти або доповнити інший команді і отримати додаткові очки.


Запитання:

1) Дати визначення стали?

2) Як класифікують стали?

3) Які стали виділяють по хімічним складом?

4) Перерахувати основні легуючі елементи в сталях?

5) Що означає поняття В«РозкисленняВ» стали? p> 6) Як називається сталь з вмістом вуглецю 0,8%?

7) Що позначає буква В«РВ» в маркуванні сталі, наприклад Р18, Р6М5?

8) При додаванні легуючого елемента нікелю, як

змінюються властивості матеріалу?

9) Які стали відносяться до корозійно-стійким сталям?


Передбачувані правильні відповіді:

1) Сталь - це сплав заліза з вуглецем, що зазнає тільки евтектоїдна перетворення.

2) Основна класифікація сталей:

1. за хімічним складом;

2. за призначенням;

3. за якістю;

4. за структурою;

5. за ступенем розкислення;

3) За хімічним складом сталі ділять на: вуглецеві і леговані.

4) Основними легуючими елементами є: хром, марганець, кремній, нікель, вольфрам, титан, кобальт.

5) Розкислення сталі - це процес видалення з рідкого металу кисню.

6) Сталь з вмістом вуглецю 0,8% називається евтектоїдної.

7) Буква В«РВ» в маркуванні означає, що дана сталь відноситься до швидкорізальної сталі.

8) При додаванні в сталь нікелю збільшується твердість, в'язки ость, міцність, корозійна стійкість.

9) До корозійно-стійким сталям відносяться хромисті і хромонікелеві сталі.

На даному етапі ділової гри оцінювання відповіді здійснюється наступним чином: максимальне кількість балів може отримати група, у якої відповідь був правильний і повний (тобто був повністю розкритий). Максимальне число очок у I турі дорівнює - 2. Тобто якщо відповідь був озвучений не зовсім повно, то журі оцінює його в 1 бал. Додатки також оцінюються 1 балом.


II тур. В«Професійні навичкиВ» (20хв). p> На цьому етапі замовник пропонує одне спільне завдання: розробити детальний рекомендації з виготовлення різця для обробки високоміцної сталі, з урахуванням того, що кожне підприємство базується на виробництві виробів тільки з одного матеріалу: твердий сплав, швидкорізальна сталь, інструментальна легована сталь.

Кожному підприємству необхідно показати професійні знання та навички в цій галузі: у виборі 1) умов роботи даного інструменту; 2) властивостей, якими повинен володіти матеріал для виготовлення різця; і безпосередньо 3) вибір матеріалу, тобто марки сталі або сплаву. Таким чином, два перші завдання у команд будуть однаковими, а третя різна, за умовою гри в ході поділу учасників на команди на етапі підготовки.

Передбачувані правильні відповіді для підприємство N., підприємство Х. і підпр...


Назад | сторінка 6 з 8 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Використання стали в медицині. Властивості, характеристики, різновиди різн ...
  • Реферат на тему: Сталі и чавуна, їх Класифікація, маркування,! Застосування
  • Реферат на тему: Аналіз ізотермічних і термокінетичних діаграм розпаду переохолодженого ауст ...
  • Реферат на тему: Розробити технологічну схему виробництва сталі марки 35Г2 і визначити основ ...
  • Реферат на тему: Вибір технології та обладнання термічної обробки для свердел малого діаметр ...