Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Корекційно-розвиваюча програма з дітьми старшого підліткового віку "Прийми ближнього свого"

Реферат Корекційно-розвиваюча програма з дітьми старшого підліткового віку "Прийми ближнього свого"





#39;яких технологіям прийнято відносити все, що пов'язано з профілактикою, превенцией, психологічної корекцією поведінки та відповідних установок свідомості.

Заняття Восьмий "Коли всі навколо інтолерантності ...В»

Мета. Трансформація інтолерантних соціальних уявлень учасників за рахунок іншого соціального конструювання реальності. Цей процес включає в себе нове розуміння причин, факторів, механізмів і меж інтолерантності в тих чи інших соціальних групах, спільнотах, на державному рівні.

Стомлений матеріал: відсутня.

Хід заняття

Вступна частина:

Привітання учасників, заняття ними своїх місць, учасники діляться на міні-групи по 4 людини.

Основна частина:

Аналітична робота і розширення поля аргументації точок зору, відповідних позиціях різних груп екстремістськи, жорстко, агресивно, інтолерантності налаштованих людей. Це можуть бути, наприклад, певні молодіжні рухи, угруповання, войовничо налаштовані етнічні об'єднання, лінійні підрозділи УВС, корумповані державні чиновники, В«беспредельничатьВ» бізнесмени, авторитарні політики. При цьому позиції груп конструюються учасниками тренінгу довільно.

Заключний етап:

Етап завершується підбиттям підсумків та рефлексією виникли змін в думках. Особливу увагу при підведенні підсумків тренер звертає на питання, пов'язані з кордонами та механізмами прояви конвенційної інтолерантності.

Заняття дев'ятого В«Механізми прояви інтолерантності в спілкуванні і соціальному взаємодії В».

Мета. Виявлення, усвідомлення і аналіз окремих механізмів виникнення інтолерантності (негативні стереотипи, каузальна атрибуція, захисні механізми особистості та інші), присутніх в наших суб'єктивних сценаріях міжособистісних комунікацій і оцінках міжгрупових соціальних взаємодій.

Стомлений матеріал: гра багаття (див. додаток 4).

Хід заняття

Вступна частина:

Привітання учасників, пояснення умов гри В«Велике багаттяВ».

Основна частина:

На цьому етапі тренінгу використовуються сюжетно-рольові ігри В«Великий багаттяВ» (див. додаток 1) з їх подальшим аналізом за допомогою методу зворотного.

Заключний етап:

Цей етап завершується підбиттям підсумків.

Заняття десятого

Мета. Підведення підсумків тренінгу в цілому, рефлексія та узагальнення виявлених механізмів зниження інтолерантності та формування толерантності до іншої точки зору, іншої думки, іншої позиції.

Стомлений матеріал: дагностіческіе методики. p> Хід заняття

Вступна частина:

При підведенні підсумків тренер звертає увагу групи на зафіксовані на початку тренінгу побоювання і очікування учасників.

Основна частина:

Перед підбиттям підсумків проводиться повторна психодіагностика, результати якої, по можливості, повідомляються і обговорюються в групі.

Заключний етап:

По закінченні тренінгу учасникам пропонується анонімно заповнити та передати тренеру лист зворотного зв'язку. br/>

Список літератури

1. Кон І. Психологія забобону. В«Новий світВ», М, 1966. p> 2. Цюрупа А.І. Національний інстинкт як предмет наукового дослідження. В«ПолісВ», М., 1997. p> 3. Чернявська Ю.Л. Психологія національної нетерпимості. В«ХарвестВ», Мінськ, 1998. p> 4. Солдатова Г.У. Практикум з психодіагностики і дослідженню етнотолерантності особистості. М., 2003. p> 5. Піманова Л.У. Толерантність в системі духовно морального виховання учнів. В«ТогірроВ», Тюмень. 2008. p> 6. І.Г. Пчелінцева. Побудова толерантної середовища в освітньому просторі вузу. В«ТогірроВ», Тюмень. 2004. p> 7. Дробіжева Л.М., Хомяков М.Б. Нові підходи у вивченні та викладанні ідей толерантності як результат реалізації програми Уральського Міон. В«ЄкатеринбургВ», Єкатеринбург. 2005. p> 8. Козлова А.Г., Аксьонова А.Ю., Александрова М.С., Алексєєва Є. етнотолерантності підлітка: виховання в сім'ї та школі. В«МоваВ», М., 2007

9. С.Д. Щеколдін. Тренінг толерантності. В«Ось-89В», М., 2004. p> 10. Є.Ю. Клепцова. Психологія і педагогіка толерантності. В«Академічний проектВ», М., 2004 м.

11. Г.В. Безюлева, Г.М. Шеламова. Толерантність: погляд, пошук, рішення. В«Вербум-МВ», М., 2003 p> 12. О.С. Андрєєва. Організація і проведення тренінгових занять. В«Видавництво Тюменського державного університету В», Тюмень, 2007


Додаток

В«Текстові фрагменти, що відображають поняття, пов'язані з особистим досвідом сприйняття і прояви інтолерантності В»

1. Гітлери продовжують приходити до влади, миру на землі не було і немає, смертоносних речовин на душу населення випадає мало не більше, ніж їжі, велика частина...


Назад | сторінка 6 з 11 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Проектування навчального заняття у формі лабораторного заняття за фахом &qu ...
  • Реферат на тему: Велика Вітчизняна війна, заключний етап
  • Реферат на тему: Проектування бази даних для підведення підсумків спортивних змагань
  • Реферат на тему: Позакласне заняття з виховання почуття патріотізму в дітей на тему "Де ...
  • Реферат на тему: Бухгалтерська звітність комерційної організації як заключний етап обліковог ...