вства в 6 класі на тему «Сімейний бюджет»
Мета уроку - розглянути особливості сімейного бюджету.
Завдання:
? познайомити учнів з поняттям дохід, витрата, бюджет, їх видами;
? показати практичне застосування при вирішенні завдань;
? формувати вміння, застосовувати отримані знання на практиці.
? розвиток мислення за допомогою пропозиції питань на роздуми;
? розвиток уваги, пам'яті, мови і навичок складання сімейного бюджету, уміння аналізувати інформацію,
? виховувати в учнях засобами уроку впевненість у своїх силах, самостійності;
? виховувати в учнів уміння працювати в команді.
Основні поняття і терміни: доходи сім'ї, витрати сім'ї, податки, бюджет, види бюджету.
Тип уроку: комбінований
Форми навчання: індивідуальна, фронтальна, групова
У результаті вивчення теми «Сімейний бюджет» учень повинен вміти: перераховувати основні статті доходів і витрат сім'ї; складати бюджет сім'ї та визначати вид бюджету (використовуючи умовний приклад).
Обладнання уроку: дошка, роздатковий матеріал (картки), робочий зошит, наочні ілюстрації.
При розробці даного уроку були використані наступні матеріали:
. Кравченко А.І., Пєвцова Е.А., Обществознание: Підручник для 6 класу загальноосвітніх установ.- 12-е изд.- М .: ТОВ «ТИД« Російське слово - РС », 2009. - 184 с.
2. Селіванов В.С. Основи загальної педагогіки: Теорія і методика виховання: Навчальний посібник для студентів вищих педагогічних навчальних закладів/За ред. В.А. Сластенина.- М .: Видавничий світ «Академія», 2010.- 336 с.
. Хвесеня Н.П., Сакович М.В. Методика викладання економічних дисциплін: навчально-методичний комплекс/- Мінськ: БДУ, +2006.- 116 с.
План уроку
? організаційний момент
? вивчення нового матеріалу
? закріплення нового матеріалу
? підведення підсумків
Технологічна карта уроку
Назва етапу урокаДлітельн., мінЦельФорми організації совзаімодействія на урокеУніверсальние навчальні действія.Організаціонний момент2Емоціональная, психологічна та мотиваційна підготовка учнів до уроку.Фронтальная.Познавательние: загальнонавчальні - будують усвідомлені мовні висловлювання в усній формі; логічні - пошук істотної інформацііІзученіе нового матеріала10Беседа по темі «Сімейний бюджет», робота над поняттями «дохід», «витрата», «податок» .ФронтальнаяПознавательние: Загальнонавчальні - здійснюють пошук і виділення інформаціі.3Ігра «дохід-витрата». Закріпити раніше вивчені економічні терміни і понятія.ГрупповаяПознавательние: Загальнонавчальні - виконання практичної роботи. Регулятивні: Приймають і зберігають навчальне завдання; Комунікативні: вміють працювати в группе.10Работа над поняттями «бюджет», «дефіцит», «профіцит» .ФронтальнаяЛічностние: розуміють значення сімейного бюджету. Пізнавальні: Загальнонавчальні - здійснюють пошук і виділення інформації. Логічні - будують логічний ланцюг рассужденій.Закрепленіе вивченого матеріала5Работа над завданням. Ознайомити учнів зі структурою сімейного бюджета.Індівідуальная, фронтальнаяРегулятівние: Планують свої дії відповідно до поставленої задачей10Работа над завданням. Ознайомити учнів з процедурою складання сімейного бюджета.ГрупповаяПознавательние: Загальнонавчальні - вміють структурувати знання; доповнюють і розширюють наявні знання. Розуміють значення сімейного бюджетаПодведеніе ітогов5Обобщіть отримані на уроці сведенія.Фронтальная «Пізнавальні: формулювання відповідей. Регулятивні: прогнозувати результати рівня засвоєння досліджуваного матеріалу. Розвивають здатність до самооцінки ». 1
. 2 Сценарій уроку з суспільствознавства в 6 класі на тему «Сімейний бюджет»
. Організаційний момент
Тема нашого уроку «Бюджет сім'ї». Як ви думаєте, що ми сьогодні дізнаємося?
Сьогодні на занятті ми познайомимося з поняттями дохід, витрата, бюджет, навчимося складати і аналізувати бюджет сім'ї.
. Вивчення нового матеріалу
Перш ніж приступити до самого поняття бюджет сім'ї, давайте з вами згадаємо про те, що для задоволення численних потреб нам необхідні товари або послуги.
За допомогою чого ми набуваємо товари або послуги? (Передбачуваний відповідь: за допомогою грошей).
Яким чином в сім'ї з'являються гроші? (Передбачуваний відповідь: люди отри...