порядженні підприємства х 100
Рентабельність активів = ------------------------------- = 4 , 4%
Середня величина поточних активів (розрахунок)
Прибуток у розпорядженні підприємства х 100
Рентабельність реалізованої продукції = --------------- = 19,5%
Виручка від реалізації
Звідси випливає, що коефіцієнт оборотності для нашого підприємства дорівнює: 4,4/19,5 = 0,226. p> У першому кварталі 2000 року помітно деяке збільшення коефіцієнт оборотності, що говорить про те, що підприємство долаючи наслідки інфляції, зміцнює господарські зв'язки. До теперішнього часу на ТОВ "ЮМА" місячний оборот досяг 400 тисяч рублів. p> Досить висока рентабельність реалізованої продукції говорить про конкурентоспроможності розглянутого підприємства і про наявність стійкого попиту на її продукцію.
У той же час набагато менша рентабельність активів свідчить про наявність ще не реалізованих резервах, про можливість більш раціонального використання майна та інших активів підприємства. Слід удосконалювати управління запасами товарно-матеріальних цінностей, облік і розрахунки з покупцями (замовниками).
2.5. Аналіз трудових показників
В
2.5.1. Аналіз заробітної плати та використання трудових ресурсів
До трудових ресурсів відноситься та частина населення, яка володіє необхідними фізичними даними, знаннями і навичками праці у відповідній галузі. Достатня забезпеченість підприємств потрібними трудовими ресурсами, їх раціональне використання, високий рівень продуктивності праці мають велике значення для збільшення обсягів продукції і підвищення ефективності виробництва. Зокрема, від забезпеченості підприємства трудовими ресурсами та ефективності їх використання залежать обсяг і своєчасність виконання всіх робіт, ефективність використання устаткування, машин, механізмів і як результат - обсяг виробництва продукції, її собівартість, прибуток і ряд інших економічних показників.
Основними завданнями аналізу є наступні:
- вивчення та оцінка забезпеченості підприємства та його структурних підрозділів трудовими ресурсами в цілому, а також за категоріями і професіями;
- визначення та вивчення показників плинності кадрів;
- виявлення резервів трудових ресурсів, більш повного і ефективного їх використання.
Джерела інформації для аналізу: план економічного і соціального розвитку підприємства, статистична звітність з праці ф. № 1-т "Звіт з праці", додаток до ф. № 1-т "Звіт про рух робочої сили, робочих місць", ф. № 2-т "Звіт про кількість працівників в апараті управління та оплату їх праці ", дані табельного обліку і відділу кадрів. Забезпеченість підприємства трудовими ресурсами визначається порівнянням фактичної кількості працівників за категоріями і професіями з плановою потребою. Особливу увагу приділяється аналізу забезпеченості підприємства кадрами найбільш важливих професій. Необхідно аналізув...