ліжко. в) Подрезка розчину вижітого з шва на стіну.
Перспективно тематичний план
Перспективно-тематичний план на тему (підтему): цегляна кладка по однорядної ланцюговій системі перев'язки швів кількість годин на тему (підтему) 18 ч
Номер урокаТема урокаЦелі уроку (навчальна, розвиваюча, що виховує) Навчально-виробничі работиМатеріально-технічне оснащення урокаучебно-наочні пособіяВисокопроізводітельние способи трудаСвязь з предметів і теоретичного обученіяДомашнее заданіе1 Спосіб кладки - впріжімСформіровать професійні вміння, навички і розвинути творчий мишленіе.Етот спосіб застосовують як для кладки ложкових, так і точкових верст. а) Розкладка розчину від лицьової стіни 10-15 мм. б) Розрівнювання розчину тильною стороною кельми. в) Укладання цегли на підготовлену постіль. г) Осаджування покладеної цегли і підрізування розчину. Необхідні інструменти і матеріалиТех.картаСпец.технологія, матеріаловеденіе2 Спосіб кладки - впрісик.Сформіровать професійні вміння та навички. Розвинути уважність, волю, спостережливість) Загребание тичковою гранню цегли частину розчину попередньо покладеного на ліжку. б) Виправлення положення цегли і притиск до ліжка. Осаджування цегли рукою на розчинної постелі Спец.технологія, матеріаловеденіе3 Спосіб кладки вприсик з підрізуванням шва.Сформіровать готовність до оволодіння нової техніки і технології за допомогою інструментов.Расстіланіе розчину на поверхні з відступом від стіни 10-15 мм. б) Укладання цегли на ліжко. в) Подрезка розчину вижітого з шва на стіну. Спец.технологія, матеріалознавство
Структура уроку виробничого навчання
Елементи зовнішньої організаційної структури урокаЕлементи дидактичної структури урокаСодержаніе структурних елементів урокаВводний інструктажЦелевая установка на урок - 1-2% Повідомлення і роз'яснення теми уроку. Демонстрація зразків навчально-виробничих робіт, наочних посібників, діафільмів, кинофрагментов і т.д.Актуалізація знань і досвіду учнів - 12-15% Опитування учнів за матеріалом предметів спеціального циклу і минулих уроків п/о. Повторення майстром відомостей з спеціальною технологією за матеріалом уроку. Відтворення учнями раніше освоєних прийомів і способів виконання работи.Формірованіе орієнтовної основи действійПоказ і пояснення прийомів, способів, технологічної послідовності майбутніх на уроці робіт. Пробне виконання учнями досліджуваних трудових действій.Основная частина: вправи (самостійна робота учнів) - 70-85% Формування (відпрацювання) нових способів действійУпражненіе учнів у виконанні прийомів і операцій. Індивідуальне і колективне інструктування учнів мастером.Прімененіе (закріплення, розвиток) і освоєння способівдействійУпражненіе учнів у виконанні трудових процесів. Накопичення виробничого досвіду, розвиток самостійності і творчих здібностей учащіхся.Заключітельний інструктаж - 5-6% Підведення ітоговПодведеніе навчально-виробничих результатів уроку, самоаналіз. План уроку
Група №234 Спеціальність - муляр. Майстер - Размачёв Д.Ю.
Тема програми - «Технологія цегляної кладки.
Тема уроку - Спосіб кладки вприжим і вприсик.
Мета уроку - Сформувати професійні вміння та навички і розвинути творче мислення.
Матеріально-технічна база - інструменти (кельми, кельми, відра, рівні, схили, розшивки, лопати)
Хід уроку.
1. Організаційна частина - 5 хв.
) Перевірити по журналу явку учнів.
) Перевірити зовнішній вигляд учнів (спец. одяг).
2. Вступний інструктаж 60 хв.
) Повідомити тему програми - «Технологія цегляної кладки».
) Повідомити тему уроку - «Спосіб кладки вприжим і вприсик».
) Повідомити навчальну мету уроку - Сформувати професійні вміння та навички і розвинути творче мислення.
) Провести бесіду за матеріалом, пройденого на попередніх уроках.
а) Розповісти про ланцюговій системі перев'язки швів - Гаврилов В.В.
б) Розповісти про тичкової системі перев'язки швів - Варлахін С.А.
в) Розповісти про способі приготування цементного розчину - Братухін І.В.
) Запропонувати учням показати такі прийоми:
а) Нанесення розчину на цеглу - Литвинов В.А.
б) Подрезка розчину видавленого з шва - Бондарєв В.Т.
в) Розшивання шва - Петров С.Ю.
) П...