tify"> Закріплення вивченого матеріалу:
1. В якій природній зоні активно ведеться полювання на моржів і тюленів?
2. В якій природній зоні людині найбільш комфортно жити?
. Де проживати для людини найменш комфортно?
. А в якій природній зоні ведуться с/г роботи?
. Який ліс є самим «дорогоцінним»?
. Чому в лісах живе набагато більше видів тварин, ніж в арктичній пустелі?
. Де найродючіші ґрунти?
. Які природні зони без деревної рослинності?
. В якій природній зоні тільки хвойні дерева?
10. Лист якого дерева зображений на гербі Канади?
Домашнє завдання
Кожен учень готує про вподобану природній зоні сторінки до книги, намалювати пейзажі до будь-якої природної зони.
2.2 Природні зони Росії
Мета: Дати знання про природних зонах Росії, поглибити знання про взаємозв'язки природних компонентів в різних природних зонах.
Завдання:
? Освітня: дати знання про природних зонах Росії
? Розвиваюча: формувати уявлення про господарське використання ресурсів природних зон і проблемах порушення цілісності природних комплексів. Закріпити знання про закономірності зміни природних зон на рівнинах - широтноїзональності.
? Виховна: Удосконалювати навички роботи з різними географічними джерелами інформації.
Обладнання: Карта Природні зони Росії raquo ;, атлас, презентація до уроку.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Метод. Репродуктивний і частково - пошуковий.
План уроку
I. Організаційний момент. Вивчення нового матеріалу
? Робота з текстом підручника і заповнення таблиці;
? Гучний перевірка;
? Визначення природної зони за описом ;. Закріплення. Домашнє завдання
Хід уроку
Організаційний момент.
Вивчення нового матеріалу.
У .: Хлопці, сьогодні ми з вами приступимо до вивчення такої теми, як «Природні зони Росії».
У .: Скажіть, будь ласка, що таке природна зона? (частина географічного пояса з однорідними кліматичними умовами. Природні зони визначаються рослинністю і тваринним світом, що їх населяли територію.)
За допомогою карти назвіть природні зони, які зустрічаються на території нашої країни. (Арктичні пустелі, тундра і лісотундра, тайга, змішані і широколистяні ліси, лісостепу, степу, напівпустелі, пустелі)
У .: Молодці! А тепер давайте познайомимося з ними ближче. Кожному з вас я роздам таблицю, кото?? ую ви повинні будете заповнити, спираючись на текст підручника.
Таблиця 2
Назва природного зониГеографіческое положеніеТіпічний облікКліматіческіе условіяПочвиРастітельний і тваринний мірІспользованіе человекомПроблеми і перспектівиАрктіч. пустиніТундра і лесотундраТайгаЛесная зона.СтепіПолупустині і пустелі
* Перший рядок заповнюється разом з учителем.
** Гучний перевірка таблиці.
У .: Отже, тепер давайте ми з вами визначимо природну зону за описом. (Презентація)
1. Зима тут довга, сніг сухий і сипучий, що здувається вітром з одного місця в інше, утворюючи безладні хвилі. (Арктична пустеля)
2. Величезні сосни і ялини утворювали зелений намет, а під ним зарості ліщини, черемхи, жимолості. (Тайга). На території даної природної зони проживають антилопи, верблюди, ящірки, змії, павуки і скорпіони. (Пустеля)
3. Обширні безлісі простори субарктичного поясу з чагарниками, мохами, лишайниками. (Тундра)
4. Для даної зони характерні такі види дерев як дуб, сосна, модрина, береза. (Широколистяні ліси)
Закріплення матеріалу
. Чому літо в арктичній пустелі холодне? (Тому що вона розташована на островах Північного Льодовитого океану і на крайній півночі півострова Таймир).
. Чому переважають в арктичній пустельні хижаки? (Рослинний покрив мізерний, їжа тільки в море).
. Чому ведмідь білий raquo ;? (Покровітельская забарвлення дозволяє непомітно чекати видобуток, а ще в білому волосі знаходяться пухирці повітря, що дозволяє не замерзнути від холоду).
. Назвіть найпоширенішу...