ти герб, прапор країни
· скласти коротку характеристику країни
· відібрати матеріали про країну (фотографії, графіки, вирізки статей і т.д.), використовуючи Інтернет;
· підготувати розповідь про освіту молоді в країні;
· розповісти про культуру країни: музиці, традиціях, звичаях, визначні пам'ятки, пам'ятках історії, літератури.
. 6 Вплив самостійної роботи на якість знань і розвиток пізнавальної здібності учнів
Самостійна робота значно впливає на глибину і міцність знань учнів з предмета, на розвиток їх пізнавальних здібностей, на темп засвоєння нового матеріалу.
Практичний досвід вчителів багатьох шкіл показав, що систематично проводиться самостійна робота (з підручником з вирішення завдань, виконанню спостережень і дослідів) при правильній її організації сприяє отриманню учнями більш глибоких і міцних знань в порівнянні з тими, які вони набувають при повідомленні учителем готових знань. Організація виконання учнями різноманітних за дидактичної мети та змісту самостійних робіт сприяє розвитку їх пізнавальних та творчих здібностей, розвитку мислення. При ретельно продуманою методикою проведення самостійних робіт прискорюються темпи формування в учнів умінь і навичок практичного характеру, а це в свою чергу робить позитивний вплив на формування пізнавальних умінь і навичок. З часом при систематичної організації самостійної роботи на уроках і поєднанні її з різними видами домашньої роботи по предмету в учнів виробляються стійкі навички самостійної роботи. В результаті для виконання приблизно однакових за обсягом і ступеня складності робіт учні витрачають значно менше часу в порівнянні з учнями таких класів, в яких самостійна робота абсолютно не організовується або проводиться нерегулярно. Це дозволяє поступово нарощувати темпи вивчення програмного матеріалу, збільшити час на вирішення завдань, виконання експериментальних робіт та інших видів робіт творчого характеру
Глава 2. Конспекти уроків
. 1 Природні зони Північної Америки
урок географія самостійний природний
Мета: Показати особливості розташування природних зон у Північній Америці.
Завдання:
1) Розкрити причини своєрідного поширення природних зон на материку
2) Продовжити розвивати вміння працювати з картою, підручником, схемою. Працювати самостійно.
) Виховувати ціннісне ставлення до отриманих знань. А також гуманне ставлення до природи Землі.
Зміст уроку: особливості прояву широтноїзональності на материку. Характеристика умов формування основних природних зон: арктична пустеля, тундра, тайга, змішаний і широколистяний ліс, степ. Типові грунту, види рослин, тварин, зміни природи людиною.
Засоби навчання: карти атласу, екранні посібники, книги, зошити, роздатковий матеріал.
Методи і форми навчальної діяльності:
. бесіда - особливість поширення природних зон і причин відмінності.
. Частково- пошукова діяльність - складання образного опису ландшафту будь-якої зони.
. Індивідуальна робота - складання характеристик природних зон, заповнення схеми.
Практична робота: складання навчальної схеми.
План уроку
Організаційний момент
Повторення раніше вивченого матеріалу
· Заповнення схеми
Вивчення нового матеріалу
Заповнення схеми
Самостійне заповнення таблиці за допомогою карт, підручника
Перевірка завдання
Закріплення вивченого матеріалу
Домашнє завдання
Хід уроку.
Організаційний момент.
Здрастуйте хлопці.
Сьогодні ми з вами приступаємо до вивчення природних зон Північної Америки.
Повторення раніше вивченого матеріалу.
- Які природні зони розташовані широтно?
Які зонально?
- Що впливає на такий розподіл?
Виконання самостійної роботи:
Кожному учневі для самостійної роботи видається таблиця для заповнення. Перший пункт заповнюється спільно з учителем далі самостійно.
Перевірка завдання: доповідачі звітують біля дошки, на столах лежать фото тварин і рослин, в схему на дошці примагничивается малюнки.