одальшого їх зменшення при вписування вертикальної кривої. p align="justify"> Дано: прямолінійні відрізки запроектовані. Відмітки обчислені за прийнятими ухилам методом, наведеним вище. br/>В  
 Рис. 2.4. Дані для обчислення кривої в точці перетину ухилів 
   Приступаємо до проектування вертикальної опуклою кривою на переломною точці В«МВ» ПК 33 +00. Радіус кривої R = 15094 м. Алгебраїчна різниця ухилів 
  i1 - i2 = 0,030 - (-0,023) = 0,053. 
  При даному радіусі і алгебраїчній різниці ухилів 
  Т = 0,5 R (i1 - i2) = 0,5? 15094? 0,053 = 400 м, 
  Б = 0,5 T2/R = 0,5? 4002/15094 = 5,33 м. 
  Робоча відмітка на ПК 33 +00 по кривій буде дорівнює 
  hмк = hмт-Б = 163,10-5,33 = 157,77 м 
  Робітники позначки зміняться на пікетних і плюсових точках, розташованих у межах проектованої вертикальної кривої. У нашому прикладі такими точками є ПК 29 ... ПК 37. Для визначення змінених відміток встановимо місця розташування початку кривої (НК) і кінця кривої (КК) 
  НК = lM - Т = 3300 - 400 = 2900 м = ПК29 + 00. 
  КК = lM + Т = 3300 +400 = 3700 м = ПК37 + 00. 
  Визначення перевищень і виправлених робочих відміток можна виконати за схемою № 1 (щодо ПК) за формулою (3.8) 
  ? h = l2/(2R); 
   де? h - перевищення над НК точки знаходиться на довільній відстані l від НК. 
  ПК 30 розташований на відстані 
  lПК30 = ПК30 - ПК = 3000 - 2900 = 100 м 
  від НК, і зміна його робочої позначки становить 
				
				
				
				
			 ? h ПК30 = 1002/(2? 15094) = 0,33 м, 
  h ПК30к = h ПК30 -? h ПК30 = 154,10 - 0,33 = 153,77 м. 
  ПК 31 розташований на відстані 
  lПК31 = ПК31 - ПК = 3100 - 2900 = 200 м 
  від НК, і зміна його робочої позначки становить 
 ? h ПК31 = 2002/(2? 15094) = 1,33 м, 
  h ПК31 = h ПК31 -? h ПК31 = 157,10 - 1,33 = 155,77 м. 
  ПК 32 розташований на відстані 
  lПК32 = ПК32 - ПК = 3200 - 2900 = 300 м 
  від НК, і зміна його робочої позначки становить 
 ? h ПК32 = 3002/(2? 15094) = 3,0 м, 
  h ПК32 = h ПК32 -? h ПК32 = 160,10 - 3,0 = 157,10 м. 
  ПК 36 віддалений від ЧК на відстань 
  lПК36 = КК - ПК36 = 3700 - 3600 = 100 м, 
  перевищення ПК36 над КК складе 
 ? h ПК36 = 1002/(2? 15094) = 0,33 м. 
  Виправлена ​​робоча відмітка буде дорівнює 
  h ПК36 до = h ПК36 т -? h ПК36 = 156,20 - 0,33 = 155,87 м. ...