нкціональних обов'язків між співробітниками і координації їх повноважень.
Семінар-практикум "Охорона прав і гідності маленької дитини. Координація зусиль сім'ї та ДОП "
Заняття 1
"Чи знаєте Ви законодавчі акти, що визначають права дитини?"
Мета. Узагальнити знання вихователів про нормативно-правових актах, що визначають права дитини. p align="justify"> Попередня робота.
. Розподіл на творчі групи. Вибір теми:
"Міжнародні нормативно-правові акти про права дитини".
"Робота Комітету ООН з прав дитини".
"Права дитини в РФ: стан і проблеми".
. Вивчення літератури з теми; аналіз комплексних і парціальних програм. p align="justify">. Підготовка наочного матеріалу. Заняття проводиться у формі гри КВН. p align="justify"> Хід заняття
Формуються дві команди (не більше 5-6 чоловік у кожній). Решта учасників-ведучий, групи підтримки або запасні гравці. Вибирається журі. p align="justify"> Перший етап "Команда - капітан".
Командам дається завдання придумати назву, захистити його і вибрати капітана.
Практика.
Другий етап "Зрозумій мене".
Команди шикуються. Всі гравці, крім капітанів, надягають навушники. Ведучий називає капітанам по одному правовому терміну (право, свобода, закон, Конституція, відповідальність, Конвенція, зобов'язання). Капітан просить гравця своєї команди, що стоїть першим, зняти навушники. Описово пояснює термін, не називаючи його, не використовуючи ні жестів, ні малюнків. Гравець повинен назвати термін, а потім, попросивши наступного гравця зняти навушники, "розповідає" йому про термін. На передачу завдання від першого гравця до останнього дається 1 хвилина. p align="justify"> Якщо вся команда назвала термін правильно і вклалася в зазначений час, кожному гравцеві присуджується по 1 балу (потім бали сумуються). Якщо команда вклалася в строк, але не всі відгадали термін, присуджується стільки балів, скільки гравців відповіли правильно. Якщо Термін не відгаданий, команда не отримує жодного балу. p align="justify"> Третій етап "Права дітей".
Командам дається список можливих прав і свобод людини. Треба визначити, якими правами користуються діти у відповідності з російським законодавством. На завдання дається 2 хвилини. Бали підраховуються за кількістю правильних відповідей. p align="justify"> Четвертий етап "Асоціації".
Проводиться аналогічно завданням другого етапу.
Всі гравці, крім капітана, надягають навушники. Капітану називають один термін (асамблея, колектив, організація, рішення, парламент). Він повинен підібрати слово-асоціацію. Потім всі члени команди, знімаючи по черзі навушники, називают...