! А хто ж на цій картинці? Ку-ка-рі-ку! Кур стережу! Правильно, Півник золотий гребінець! Що так рано встаєш, діткам спати не даєш?
Частина 2. Повторний показ картинок. Вихователь по черзі показує картинки і просить назвати, кого діти бачать на них. Відзначається деякі деталі зображень.
Частина 3. Хто до нас прийшов? Вихователь пропонує дітям по звукоподражательная дізнатися, хто намальований на картинці, і назвати, після цього показує картинку.
14.11.2008. «Покупка овочів»
Мета: Закріплювати знання про городніх культурах, вчити впізнавати їх на картинках, вибирати з великого числа картинок, що відносяться до іграшок, посуді тощо. Формувати операції порівняння і узагальнення, аналізу і синтезу в сприйнятті картинки. Розвивати мовні навички, активну мова. Вчити називати зображені на картинках предмети, формувати поняття «овочі».
Матеріал: Картинки, на яких зображені овочі: картопля, капуста, редис, буряк, огірок, помідор, ріпа, горох. Картинки, на яких зображені різні предмети, що відносяться до іграшок, посуді тощо
Хід заняття
Частина 1. Розгляд картинок. Вихователь пропонує пограти в магазин. Дає попередні пояснення: в магазині продається багато різних предметів. «Давайте подивимося, що продається в магазині.» Розставляє картинки на столі і пропонує по черзі розглянути і назвати, що зображено на них. Походу розглядання, після називання зображення, пропонує назвати деталі в малюнку. Наприклад: «Так, це плаття. А якого воно кольору? »Або:« Що у ляльки на голові? Правильно, шапочка ».
Частина 2. Вибір картинок за бажанням дитини. Вихователь пропонує кожній дитині щось купити в магазині. Для цього потрібно назвати предмет, зображений на картинці, за допомогою дорослого уточнити, що це: іграшка, посуд, меблі тощо
Частина 3. Вибір тематичних картинок «Овочі». Вихователь дякує дітей за допомогу. Викладає всі картинки в ряд і ще раз констатує: «Овочі - це те, що росте на городі».
Частина 4. Закріплення уявлення про те, що «овочі - продукти харчування». Для чого ж нам потрібні овочі? Правильно, щоб їх можна було їсти, вживати в їжу ».
В кінці заняття вихователь пригощає дітей овочами, заздалегідь приготованими на тарілці, при цьому просить спробувати овоч, назвати його, а потім знайти його зображення на картинці.
17.11.2008. «Як звуть конячку?»
Мета: Продовжувати знайомити з домашніми тваринами, їх дитинчатами. Продовжувати вчити розглядати картинки. Відзначати особливості зображень. Вчити висловлювати, словом свої враження. Ввести в активний словник слова: «кінь», «конячка», «лоша».
Матеріал: Картина «Кінь з лошам».
Хід заняття
Частина 1. Розгляд картини «Кінь з лошам». Вихователь привертає увагу до картини, просить назвати зображення. Зазначає, що кінь не одна. «Хто ж ще зображений? Правильно, її дитина. Як ми його називаємо? Правильно, лоша. Подивіться, який він гарний. У лошати на голові що? Правильно, грива. А є хвіст у коня? А у лошати? Правильно, є хвіст! У коня хвіст довгий, а у лошати коротенький. Кінь велика! А лоша? Правильно, маленький. А що ще є у лошати? Правильно, ніжки на копитця! Як він цокає, коли біжить: «Цок - Цок - Цок!» А коли більша кінь біжить, як цокають її копита? Голосно, так? Давайте поцокать разом! »
Частина 2. Як звуть коня і лоша? «Як вас звати? Тебе - Оля, а тебе - Ігорьок. А як звуть конячку? Як звуть лошати? Давайте ще раз подивимося на картинку і назвемо конячку і лошати іменами, які їм підходять. Якого кольору конячка? Правильно, чорного! А що у неї на лобі! Біла плямочка, так? Назвемо її Зірочкою, тому що у неї на лобі зірочка. А як лоша назвемо? Назвемо його Вітерець, тому що він швидко бігає ».
«Вигнув шийку лоша -
Сильної коні дитина,
Тільки на копитця встав,
Слідом за мамою побіг. »
Додаткові вправи та розвиваючі ігри для дитини.
М'ячики, кульки
Спочатку навчіть дитину грати з одним м'ячиком: покатайте м'ячик по підлозі, штовхніть його, доженете і знову штовхніть. «Ану догоняй м'ячик!» Коли дитина навчиться катати м'ячик, зробіть ворота зі стільців або кубиків. Покажіть малюкові, як можна прокатувати м'ячик між воротами.
18.11.2008. Кубики
Покажіт...