="justify"> Творять суцільні чудеса.
Земля живе за рахунок чудес -
Зростайте справ хороших ліс.
Діти: повторюють разом з педагогом вірші про добро і добрих справах.
Заняття № 11
(для дітей 6 років)
В«Казка про стійкість, мужність і вірного коханняВ»
(продовження знайомства дітей зі казкарем Г.Х.Андерсеном й інший його казкою В«Стійкий олов'яний солдатикВ»)
Цілі:
В· познайомити глибше дітей ще з одним із творів казкаря,
В· формувати моральні почуття (стійкість, мужність, відданість, безкорисливість, любов до одного) за допомогою розкриття дітям сенсу казки,
В· викликати у дітей бажання наслідувати чудовим героям прочитаної казки,
В· вчити охарактеризувати героя в повноті його якостей, бачити його ставлення до інших персонажів,
В· удосконалювати навички логічного розповідання про персонажів творів.
Матеріали до заняття: книга з казкою Андерсена В«Стійкий олов'яний солдатикВ», атрибутика (ляльки та іграшки), барвисті ілюстрації, альбом з малюнками та фотографіями.
Хід заняття
I. Вступ. p align="justify">. Казка про стійкість, мужність, любові і відданості. p align="justify"> Вихователь: - Сьогодні я познайомлю вас з прекрасними людськими якостями: стійкістю, мужністю, відданістю, скромністю, любов'ю. (Показати дітям заздалегідь приготований альбом за казками Андерсена, звернути особливу увагу дітей на ілюстрації і малюнки до казки В«Стійкий олов'яний солдатикВ» і нагадати коротко, що це за казка і чия). p align="justify"> Читання казки В«Стійкий олов'яний солдатикВ».
II. Основна частина
. Розповіді дітей про Стійкий олов'яний солдатик. Вихователь пропонує кому-небудь з дітей, хто добре запам'ятав, розповісти про Стійкий олов'яний солдатик. p align="justify"> Дитина: Олов'яний солдатик був не зовсім такий як всі інші солдатики, він був з однією ногою - не вистачило олова, коли його робили. Але він виявився самим чудовим їх всіх. Він мужньо стояв на одній нозі під рушницею, не кажучи ні слова. Він вважав непристойним, якщо людина в мундирі почне кричати про себе в суспільстві. Але, проте, він милувався, паперової танцівницею з картонного палацу. А бридке троль з табакерки йому пригрозив за це. p align="justify"> Друга дитина може охарактеризувати, як вів себе стійкий олов'яний солдатик у своїх пригоди.
Третя дитина може охарактеризувати, поведінка інших героїв казки.