тва (2 клас)
Тема: Секрети веселого орнаменту
Мета:
навчіті учнів використовуват стілізацію та ритм як засоби создания орнаменту, ознайоміті з видами орнаменту;
розвіваті естетичні почуття, смак;
виховувати почуття национальной гордості за мистецтво свого народу, здатність зберігаті традиції.
Обладнання: папір для малювання, гуаш, Пензлі, ємності з водою, серветки для вітірання рук та пензлів, фотографии різніх предметів побуту з орнаментами (рушники, вишиванки, керамічні вироби, писанки ТОЩО).
Тип уроку: комбінований
Хід уроку. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент
У світ фантазії зробимо ще одне крок.
А з творчістю ми Вже стрічалісь не раз,
І знову вона завітала до нас.
II. Актуалізація опорних знань учнів
Чі є у вас вдома улюблений посуд (власна чашка)? Яке зображення прікрашає его?
Чі сподобалась бі вам ця чашка, Якби на ній НЕ Було Жодний зображення?
Чім прікрашені скатертина та рушники у ваших осіли ?. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів
Сьогодні ми помандруємо до майстрів декоративно-прикладного мистецтва и дізнаємось, у чому ж чарівність виробів, виготовлення їх руками .. Викладання нового навчального матеріалу
Ві Вже Знайомі з ПОНЯТТЯ орнамент. Орнамент - це Візерунок, побудованій на рітмічному чергуванні та поєднанні елементів (запису до словнічків).
? Пригадай, де ми вікорістовувалі орнаменти?
Орнамент всегда відігравав очень Важлива роль в оздобленні будь-якіх виробів. Це вишиванки, рушники, керамічні та дерев'яні вироби, килими и даже писанки (аналізування наочності). Наш посуд БУВ бі нецікавім, даже Сумной, Якби его НЕ прікрашалі орнамент або якесь зображення.
Мова орнаменту є найдавнішою мовою. Вона вінікла Задовго до того, як людина навчилася писати. Орнамент та візерунки, Якими людина прікрашала свой побут, слугувалі НЕ лишь для краси, а й несли Певнев інформацію. І сегодня майстри декоративно-прикладного мистецтва зберігають и передаються знання, пов'язані з сімволікою орнаментів.
Пригадай: назва орнаменту покладів від тихий елементів, з якіх ВІН складається. Орнамент может буті геометричність (если складається з геометричних фігур), Рослін (Складення Із збережений листя, гілок, квітів, плодів), ТВАРИНИ (что складається Із збережений тварин), а іноді для орнаментів Використовують ї зображення фігурі людини (антропоморфні орнамент) або поєднання різніх збережений, и тоді орнамент назівається змішанім.
геометричність орнамент є найпошіренішім. В геометричність орнаменті Використовують зображення різніх геометричних фігур - коло, ромб, квадрат, трикутник ТОЩО. Ромбі за стародавнім слів янських повір ям утілювалі богиню землі та служили добрим ОХОРОНИ символом, Який приносити щастя. Зіґзаґі та спіралі сімволізувалі безперервність годині, передавання батьківщину традіцій. Такі геометричні фігурі, як квадрати, ромби, багатокутнікі, є символами землі, вогню, каменю (демонстрування наочності).
Рослинний орнамент складається зі стілізованіх листя, квітів, плодів, гілок ТОЩО. Во время создания такого орнаменту всі народи надихана красою місцевої природи, запозічуючі з неї різноманітні мотиви. Найчастіше зустрічається в усіх народів мотив «Дерево життя», Пожалуйста может зображуватіся як квітучій кущ (демонстрування наочності).
У тваринності (зооморфна) мотивах найчастіше Використовують зображення птахів, оскількі смороду є одними з найбільш Поширеними и Улюблених образів народної творчості. І Це не Випадкове. Образ птаха в орнаменті означає посередника между небом и землею. Такоже вважаться, что птахи оберігають здоров'я жінок и дітей (демонстрування наочності).
Фізкультхвілінка. Інструктаж
Учитель. Інфекцій ві створюватімете власний орнамент. Для цього ві маєте пам'ятати, что елементи вашого орнаменту повінні чергуватіся.
Запам'ятайте, что у побудові орнаменту є цікава закономірність: ті самі елементи, что розташовані в різній послідовності, створюють Різні орнаменти .. Практична робота учнів
Створення геометричного або Рослін орнаменту. Підсумок уроку
) підсумкова бесіда:
? Що таке орнамент?
? Які існують види орнаментів?
? Якими візерункамі зазвічай прікрашають рушники?
? Що можна прікрасіті орнаментом, створенного вами сегодня?