gn="justify">) Оцінювання
) Домашнє Завдання: принести папір для малювання, гуаш, Пензлі; прігадаті неіснуючіх тварин, якіх можна зустріті в Казку.
) Прибирання робочих Місць.
Додаток Б
Конспект уроку з образотворчого мистецтва (4 клас)
Тема: Петриківський розпис. Композиція «Задрімалі на каліні золоті жар-птиці»
Мета: розшіріті Поняття про види декоративно-прикладного мистецтва, ознайоміті з традіціямі и технікою Петриківського розпису, формуваті уміння та навички посильного виконан елементів розпису; розвіваті комунікативні здібності, естетичний смак, художні здібності, бачення прекрасного у природі та народному містецтві; виховувати любов до традіційніх відів народного мистецтва.
Тип уроку: інтерактивний, комбінований.
Техніка виконан: декоративний розпис.
Обладнання: для вчителя - петріківські вироби, фоторепродукції петріківськіх виробів, навчальні табліці, зразки учнівських робіт, аудіозапіс української народної музики;
для учнів - аркуш ватману круглої форми для кожної групи, альбомні Аркуші, фарби, круглі Пензлі, ножиці, клей; столи зсунуті по три, вокруг них сідають по 6 учнів.
Хід уроку :. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент (2 хв.)
Гра «Квітка настрою». Вчитель передает учню однієї з груп штучних саму Квітку Із побажаннями вдалої, дружної роботи на уроці. Учень передает саму Квітку наступній групі Із своими побажаннями .. Оголошення тими ї мети уроку
Тема нашого уроку: Петриківський розпис. Композиція «Задрімалі на каліні золоті жар-птиці» .. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ (2 хв.)
Дайте ВІДПОВІДІ на питання:
Що таке декоративно-прикладне мистецтво?/Вид образотворчого мистецтва, Який існує для прікрашання побутових предметів /.
Як перекладається з французької мови слово «декор»?/Прикраса /.
Назвіть відомі вам види декоративно-прикладного мистецтва./Вишивка, гончарство, декоративний розпис, ткацтво, кілімарство, писанкарство, Різьблення по дереву, кості, бісероплетіння, лозоплетіння, витинанка та Інші.
Говорять, тієї народ не має майбутнього, Який НЕ пам ятає свого минулого. Наші пращури, хоча й Не були такими освіченімі як ми, були Надзвичайно талановита та працьовита и залиша нам чудове, Неповторний, унікальне народне мистецтво, з яким ми сегодня познайомимось .. Вивчення нового матеріалу (8 хв.)
Розповідь вчителя.
Петриківський розпис виник у XVIII ст. у с. Петриківка (Катеринославської губернії) Дніпропетровської області. Село розташовано на берегах мальовнічої річки Чаплинки.
Спочатку майстри розпісувалі побілені стіні хат, на якіх з являлися фантастичні квіти, птахи, рослинні орнаменти. У кінці XIX ст. стали виготовляти мальовки - Розписи на папері, Які замінілі настінні розписи. мальовка продавалися на базарі, что проводівся на селі Тричі на рік. Пізніше народні майстри начали розпісуваті дерев яні вироби: посуд, мисники, тарілки, скрині, сані, віялкі, музичні інструменти.
После Жовтневої революції в Петріківці відкрілі школу декоративного розпису. Нею керували Тетяна Пата. Такоже Видатний майстрами Петриківського розпису були М. Приймаченко, П. Глущенко, Н. Білокінь, М. Тимченко. Вчитель демонструє репродукції розпісів художниця.
Характер розпису здебільш рослинний: квіти, ягоди, плоди, зображалися такоже птахи та тварини, Рідко - люди.
Кольори Використовують основні та Допоміжні, Яскраві, дзвінкі.
Ранее у фарби додавалась суспензія Із яєчного Білка та жовтка, яка посілювала інтенсівність кольору та віразність мазка.
ТЛО розпису - біле або чорне, зараз может буті кольорове.
Основний інструмент - пензель-Кошарка (з Котячая волосся), его треба тримати трьома пальцями перпендикулярно до паперу. Вікорістовується такоже малювання пальцем, зрізанім стеблом Рогоза, обострения Палички.
Послідовність виконан розпису.
Композиція віконується без нанесення попередніх начерків. Спочатку зображуються Великі елементи, потім - Менші за розміром. Закінчують Малюнок Завершальний штрихами - оживку, Які посілюють віразність елементів, підкреслюють рух та форму.
У петріківському розпісі існує 4 типи мазків:
ЗЕРНЯТКО - Мазок, Який почінається з легкого Дотик кінчіка пензлем и закінчується натиском пензлем на его основу. Колі мазки зернятко розміщені по обідві Сторони стебла обострения кінц...