єї теми окремо, відповідає профорієнтаційної спрямованості. Так ця тема закладає поняття і уявлення у дітей про творчі професії, таких як художник-оформлювач, дизайнер, модельєр і т.д.
План - конспект уроку:
Тема уроку: «Ознайомлення з технікою изонить. Виконання прийому заповнення кута ».
Тип уроку: Урок з формування умінь і навичок.
Цілі уроку:
Освітні - формування умінь і навичок щодо виконання прийому прошивания кута, освоєння техніки изонить. Формування інтересу до декоративно-прикладному мистецтву.
Розвиваючі - розвиток дрібної моторики рук, окоміру, образного мислення, уваги, формування естетичного і художнього смаку. Удосконалення навичок роботи з голкою і ниткою.
Виховні - виховання працьовитості, акуратності, посидючості, вміння довести почату справу до кінця, взаємодопомоги при виконанні роботи, дбайливого ставлення до використовуваних матеріалів, прищеплення основ культури праці.
МТО:
. Інструменти особистого користування: голка, игольница, лінійка, олівець, ножиці, кольорові нитки (муліне, ірис, х/б), клей ПВА, скотч.
2. Наочні посібники: алгоритм виконання прийому прошивания кута, готовий зразок «заповнення кута», панно, виконані з використанням прийому заповнення кута, картки-контролю, картки-завдання, картка - дефектів, плакат «Види кутів і способи їх заповнення» , інструкція з техніки безпеки.
Хід уроку
1. Організаційний момент (1 - 2 хв.):
1.1. Привітання
. 2. Визначення відсутніх.
. 3. Перевірка готовності учнів і кабінету до уроку.
2. Вступний інструктаж (15 - 20 хв.):
2.1. Повідомлення теми і мети уроку.
. 2. Актуалізація знань учнів по темі уроку:
Запитання:
Давайте згадаємо, що таке техніка «Изонить»? Изонить - зображення ниткою - так називається цей вид діяльності. Нитяна графіка, або изонить, - це графічний малюнок, виконаний нитками, натягнутими в певному порядку на твердому тлі.
Які необхідні інструменти для виконання прийомів в техніці «Изонить»?- Ножиці, голка, лінійка, циркуль, шило.
2.3. Формування умінь і навичок по темі уроку:
- Сьогодні на уроці ми будемо освоювати один з головних прийомів роботи в техніці изонить - «заповнення кута». А після ви зможете виконати самостійно панно із застосуванням даного прийому.
. 3.1. Продемонструвати зразки, виконані в техніці изонить.
На дошці ми бачимо зразки панно (ДОДАТОК І, К). Нам зустрілося нове цікаве слово: панно. Що ж воно означає?
У тлумачному словнику російської мови Ожегова говориться: слово панно - французького походження, означає: [8]
. Поверхня на стіні, стелі, обрамлена орнаментом, гладка або з мальовничими скульптурними зображеннями.
. Картина або рельєф, що прикрашають який-небудь ділянку стіни, стелі.
Звертаємо увагу на правопис - подвоєну букву «Н».
Отже, подивіться, які красиві панно-картини на дошці. Давайте разом уважно розглянемо зразки.
Зверніть увагу, з яких геометричних фігур складається візерунок? Правильно з кутка.
А які види кутів ви мені можете назвати? Прямий, гострий, тупий.
Зверніть увагу, що панно виконані тільки із застосуванням прийому прошивания кута, тобто, комбінуючи кут в геометричні фігури (квадрат, трикутник, ромб і т.д.), поєднуючи різні види кутів, використовуючи різницю довжин сторін, ми можемо з вами отримати дивовижні візерунки.
А зараз давайте розглянемо заповнення простого кута з прошиванням бічних сторін і без прошивання бічних сторін.
2.4. Ознайомити учнів з послідовністю виконання прийому заповнення кута.
1. Підготовка картону необхідного розміру, форми і кольору.
. Викреслювання кута з рівними сторонами на виворітній стороні картону.
. Нанесення точок. Кожну сторону кута необхідно розбити на рівні відрізки. Кількість відрізків на сторонах кута має дорівнювати. Сторони кута можна креслити різної довжини, але і тут ми повинні бути уважні і ділити обидві сторони кута на рівну кількість відрізків. І відстань між точками на кожній зі сторін окремо має бути однаковим.
. Н...