гур и робота продовжується в кольорі. На відміну від І класу учні малюють пейзаж и людину з урахуванням перспективи.
Третій рік зайняти (III клас)
У III класі віконуються Програмні Завдання, а такоже роботи, навіяні Прогулянка и екскурсіямі; роботи за власним задумом дітей. Діти організовуються за спільністю інтересів.
Третьокласнікі точніше передаються в малюнках пропорції, Конструктивною Будова, форму и колір предметів, что зображуються, вчаться малювати з натура не Тільки окремі предмети, альо и натюрморти. Смороду відчувають красу гармонійного поєднання квітів у забарвленні предметів, застосовують Прийоми В«переходу кольору в колірВ» и В«злиття кольорівВ». Віконують трівалі малюнки и короткочасні накиду з натури, по пам'яті, за уявленням и на Різні тими.
У гуртківців продолжают розвіватіся творчі здібності, фантазія, образне мислення, естетичні Відчуття.
Гуртківці зображують фігуру людини з натури; малюють на тими: В«Будинок, в якому я живу, и будинок, в якому я вчусяВ», В«У дитячому Лялькова театрі В»; створюють ілюстрації до казок, розповідей, байок; малюють з натури и по пам'яті техніку, что працює в городе и сільській місцевості (Вантажівка, автобус, трактор, екскаватор та ін.), натюрморти з овочів, квітів, фруктів, з предметів побуту, з виробів художніх проміслів.
Гуртківці знайомляться такоже з технікою гравюри и друком з аплікації.
Зображення фігурі людини з натури
Мета заняття: учити малювати людину з натури; закріплюваті знання и уміння, Отримані в попередніх класах.
Обладнання: папір білий, олівці, акварель, фломастери, Пір'я, туш, Пензлі, банки з водою; таблиця поетапної роботи.
Хід заняття
На відміну від І і II класів в III класі діти позують триваліший годину - по 7 - 8 хв. КОЖЕН. Натурники - це гуртківці, что вміють малювати Швидко и добро, тому їх позування НЕ позначається на якості роботи. Всі три натурщики пріймають одну позу. Спочатку людина зображується Із спини (щоб гуртківці малювалі НЕ окремі деталі - Ніс, очі, рот и т.д., а Загальну побудову фігурі).
На одному лісті роблять Дві замальовки: одну з натури, а іншу по пам'яті. Натурщик Стоїть на спеціальній підставці біля класної дошки. p> малюють діти фарбами, а такоже фломастером и пером у такій же послідовності, як в І і II класах. При малюванні людини гуртківці спіраються на уміння и навички, Отримані раніше, розвівають їх и застосовують в творчих малюнках (Наприклад, В«Будинок, в якому я живу, и будинок, в якому я вчусяВ», в ілюстратівному малюванні та ін.).
такий порядок малювання людини может віявітіся доступними и цікавім всім гуртківцям.
Малювання на тему В«Будинок, в якому я живу, и будинок, в якому я вчуся В»
Мета заняття: Сприяти виховання шаноблівого Ставлення до своєї Сім'ї, школи І шкільніх товаришів; закріпіті уміння и навики в малюванні людини...