овал з картону для зображення людини; РЕПРОДУКЦІЇ з картин художніків; малюнки дітей.
Хід заняття
Діти згадують, что осінь может буті теплою, Сонячна (різнокольорове Листя на деревах и Чагарнику, пожовклі трава, високе блакитне небо, прозоре повітря) и дощових, Сонячно (з дощем и Калюжа, з вітром, деревами без листя). Продовжується знайомство з художниками, Чиї твори прісвячені осені. Потім діти пріступають до малювання. p> На відміну від І класу робота віконується аквареллю. Особливо заохочується самостійність задумом.
Варіантом тими В«ОсіньВ» может буті тема В«Багатий врожай". Гуртківці малюють, Наприклад, як в саду збірають Багатий урожай яблук.
У цьом завданні гуртківці відображають свои Враження від побаченого, проявляючі самостійність у віборі епізоду, композіційного и кольорового решение. Розглядаються РЕПРОДУКЦІЇ з картин художніків, звучить пісня В«Що нам осінь принеслаВ».
Гуртківців знайомляться з Поняття малювання предметів в просторі. Для цього вчитель вівішує на дошці великий лист паперу або картону, де позначені лінія горизонту и зображено небо. На его столі лежатиме три малюнки осіннього дерева різного розміру, вірізані з картону. До дошки Підходить хто-небудь з учнів, бере ці малюнки І прікріплює.
Прікріпляються дерева так, щоб Одне з них здавай Ближче до глядача, а Інше - дальшим. Дитина сама розставляє дерева за порядком їх віддалення, причому Одне з них винне заступаті Інше. Гуртківці уважности спостерігають за роботами товариша и вносячи відповідні поправки.
виконан Цю роботу, смороду переконуються, что основи найближче дерев далі від Лінії горизонту и розмір дерева більшій І, навпаки, чім Ближче дерево до горизонту, тим воно менше.
Малювання на тему В«ЗимаВ»
Мета заняття: закріпіті уміння и навики в малюванні Зимовит пейзажу и людини; навчитись передаваті простір Шляхом зображення бліжніх и дальніх предметів; розвіваті творчі здібності.
Обладнання: папір білий и кольоровий, акварель, біла гуаш, Пензлі, олівці, банки з водою, палітрі; РЕПРОДУКЦІЇ з картин художніків, геометричні фігуркі-аплікації з кольорового картону для учнів; малюнки з методичного фонду.
Хід заняття
Робота віконується после Зимовит канікул, коли діти повні вражень.
На КОЛЬОРОВО папері (сірому або сіньому) білою гуашшю зображується сніг, а КОЛЬОРОВО - все Інше. Спочатку проводитися бесіда про зимові види спорту І ігри (катання на санках з гір, на лижах та ін.). Потім діти розглядають РЕПРОДУКЦІЇ з картин художніків, демонструється таблиця, на якій зображені бліжні предмети (нижчих) i віддалені (Вище на площіні листа).
Як и в І класі, діти компонують геометричні фігуркі-аплікації на аркушах білого паперу, обвідним вдалі композіційні решение олівцем и малюють в геометричних фігурах людей, дерева І т.д.
Потім олівцем Малюнок віправляється, стіраються Контури геометричних фі...