Знайомство з правом дитини на участь у культурних заходах
Цілі. Закріплювати уявлення про права дитини, поняття про те, що кожна дитина має права; продовжувати знайомити з правами дітей. p align="justify"> Розвивати художнє сприйняття творів образотворчого мистецтва.
Виховувати естетичні почуття.
Матеріал. ТСО: проектор, екран, ноутбук, презентація з репродукціями картин, мольберт, магнітофон, аудіозапис. Демонстраційний: схеми з прав дитини. Роздатковий: муляжі фруктів, не б'ються страви, медалі, фломастери. p align="justify"> Попередня робота. Цикл бесід про права дитини, розучування віршів. br/>
Хід заняття.
Діти входять в музичний зал, шикуються в ряд.
Вихователь: Хлопці, привітайтеся з гостями. Рома, порадуй гостей віршем, яке ти вивчив. p align="justify">-й читець: У музичному залі ми
Знову зібралися.
Значить, вихователі
Готують нам сюрприз.
2-й читець: Тут світло, затишно, чисто,
Тут всі діти як артисти,
Тут нам не буває сумно,
Тут ми входимо у світ мистецтва.
Вихователь: Скажіть, якими видами мистецтва ми займаємося в д/с?
Діти: В д/с ми займаємося ліпленням, аплікацією, малюванням, музикою, хореографією.
Вихователь: А ви хочете продовжувати знайомитися з мистецтвом? Я хочу показати вам картину, яка мене дуже сильно схвилювала? (Діти проходять за вихователем до екрану проектора. На екрані зображення картини В.Г. Перова В«ТрійкаВ».) Ось вона! (Споглядальна пауза.) p align="justify"> В· Кого ви бачите на картині?
В· Що роблять діти?
В· Що ви можете сказати про бочці, яка вона?
В· Як почуваються діти, зображені на картині?
В· Ця праця під силу дітям?
Зимові сутінки. Завірюха. Два хлопчики і дівчинка запряглися в сани і насилу тягнуть по міській вулиці величезну обмерзлу бочку з водою. Діти вибилися з сил. Різкий вітер наскрізь продуває їх драну одяг. p align="justify"> В· Скільки дітей зображено на картині?
Троє дітей, як упряжка з трьох коней, виконують важку, непосильну роботу. Коли трьох коней запрягають у віз або сани, їх називають В«трійкаВ». А тут трійка змучених дітей. Автор картини Василь Григорович Перов так і назвав свою картину - В«ТрійкаВ». p align="justify"> В· Як ви думаєте, можна змушувати дітей виконувати таку важку роботу?
В· Як ви думаєте, чим повинні займатися діти?
Молодці, хлопці, ви все правильно зрозуміли і я з вами абсолютно згодна: дитинство має бути іншим, щасливим, а не таким, як у цих бідних дітей. Мені шкода їх, тому картина В«ТрійкаВ» так сильно схвилювала мене. У ту пору тисячі дітей працювали на фабриках, у майстернях, в магазинах і крамницях. Але подивіться, якийсь добрий чоловік допомагає дітям утягнути сани на горбок. Такі добрі люди об'єдналися і придумали закон, в якому описали, як повинні жити діти в усьому світі. Цей закон, цей документ, називається Конвенція про права дитини. p align="justify"> Я не сумніваюся, що всі ви знаєте права дитини. Я хочу подивитися, чи зможете ви вгадати права дитини за схемами, які я вам покажу. Ця гра називається В«Вгадай, яке правоВ». Правило гри: я показую схему, а ви називаєте право, яке вона зображує. (Схеми розташовані на мольберті, В«обличчямВ» вниз. Вихователь по черзі перевертає їх.)
В· Яке право відображає ця схема?
В· Які ще права ми не назвали? (Право на ім'я, громадянство, сім'ю, захист від насильства, охорону здоров'я, освіту.)
В· Які права є особисто у вас?
В· Що таке право, як ви думаєте?
В· Що таке обов'язок?
В· Які є обов'язки у дітей? (Не заподіювати шкоди своєму здоров'ю та здоров'ю оточуючих; з повагою ставитися до оточуючих; піклуватися про своє житло (підтримувати порядок у своїй кімнаті, допомагати бат...