План заняття
Тема заняття:
Вступ . Мовлення як предмет стілістікі й культура мовлення. Практична Стилістика й культура мовлення. стилістичні засоби фонетики. Загальна характеристика звукового складу мови.
Мета заняття:
дидактичність
навчитись студента розрізняті мовлення правильне и комунікативно доцільне, норми української літературної мови; візначаті нормативне и ненормативну Використання мовних ЗАСОБІВ у текстах різніх стілів мовлення; знаходится стилістичні помилки и віправляті їх.
Виховна -
Податі інформацію про звучання української мови; формуваті Відчуття прічетності до СВІТОВОГО українства и переконаність у тому, что частка української мови та становлення и Зміцнення української державності є нерозрівно пов'язаними
Розвіваюча -
розвіваті Інтерес до Слова не Тільки як засобой Пізнання ї мислення; розвіваті логічне мислення, пам'ять.
Вид заняття:
Лекція, Вивчення нового матеріалу
Вид Лекції:
Вступна Лекція
Форма проведення заняття:
Лекція з елементами Бесідам
Методичне забезпечення:
картки, опорні конспекти
Література:
Обов'язкова:
Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997. p> Пазяк О.М., Українська мова й культура мовлення.-К., 1995 Український правопіс.-К., 1994. /Td>
Додаткова:
Збірник діктантів.-Д., 1999. p> Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10-11 кл.-К., 1998. p> Орфографічний словник української мови. - К., 1999. /Td>
Технічні засоби навчання
комп'ютер
В В
Епіграфі :
В«Про місячне сяйво и спів солов'я,
півонії, мальви, Жоржиньо!
Моря бріліантів, це - мова моя,
Це - мова моєї Вкраїні. В»
Володимир Сосюра
Живемо в Країні багатонаціональній, а отже, й багатомовній. Це зобов'язує нас до вісокої культури міжнаціонального Спілкування. А вона ПОЧИНАЄТЬСЯ З повагою до мови шкірного народу, яка, своєю Божою черго, Неможливо без свідомого Ставлення до рідної мови. Аджея НЕ может поважати других тієї, хто НЕ шанує людину в Собі. p> Іван Дзюба
Запашний, Співуча, Гнучка, милозвучна, СПОВНОЙ музика і квітковіх пахощів - скількома епітетамі супроводиться Визнання української мови. І, зрештою, ВСІ ці епітеті слушні.
Олесь Гончар
Хід заняття
В
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентов. Перекличка.
1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов.
Слово викладача: В«Спочатку Було слово. І слово Було у Бога. І Бог Було слово В». СЬОГОДНІ почти ВСІ цітують Цю біблійну фразу, іноді й достатньо довільно коментуючі ее. А йдет, окрім біблійного, ще й про ті, что Людина як Вінець живої природи має неоціненній дар - звукову мову. У ній и голос, и думка, передана голосом за помощью ПЄВНЄВ чином поєднаніх звуків, и почуття, что нуртують у Людський серці.
За тісячі років свого Існування мова створі ВСІ необхідні для Спілкування людини з навколішнім світом засоби. Перейшлі землею варварські ї цівілізовані формації, зародившись Нові; людством потрясали катаклізмі ї єпохи розквіту, воно то плакало й боролося, то раділо й спочивати на лаврах, то жило сьогоднішнім днем, то Поривай до КРАЩИЙ майбутнього ... І - говорило. Про Небо и Землю, про собі и своих сусідів, про віджіліх пращурів и Покоління грядущі. Говорило и знаками - листом своим. Хто умів це делать краще - его слухали, его читали, до нього тягнуліся як до ОСОБИСТОСТІ.
Особа - це окрема людина, індивід; людина як втілення індівідуального почала в суспільстві. А від особистість - це хоч теж конкретна людина, альо з Погляду ее культури, особливая характером, поведінкі та ін. Особистість НЕ может Сформувати без засвоєння Доброї літературної мови, тоб ЯКЩО людина НЕ навчиться Говорити точно, Доречний, виразно, ЯКЩО ее м...