Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Літературний процес 70-90-х років ХІХ ст.

Реферат Літературний процес 70-90-х років ХІХ ст.





План заняття

урок літературний громадський художній

Група: 13,14,19

Спеціальність ВБДК, ЗВ

Тема заняття: Літературний процес 70-90-х років ХІХ ст. Вступ. p> Мета заняття:

Навчальна - Давате Загальну характеристику літературного процеса ІІ половини ХІХ - поч. ХХ ст. Розуміті зв'язок літератури як мистецтва слова з провіднімі тенденціямі свого годині.

Виховна - Усвідомлення суспільного призначення національної літератури. Віховуваті в учнів любов и повагу до минули України, почуття патріотізму, гідності людини Вільної держави

Розвіваюча - Розвіваті уміння аналізуваті Історичні періоді

Вид заняття: Лекція

Вид Лекції: Вступна Лекція

Форма проведення заняття: Лекція + еврістічна бесіда

Міжпредметні зв'язки:

Забезпечуючі Історія України

Забезпечувані Українська мова

Методичне забезпечення: опорні конспекти, тексти творів

Література:

1. Бондар М. Творчість Володимира Cамійленка// Cамійленко В. Твори. - К., 1990. p> 2. Зеров М. "Непрівітаній співець" (Я. Щоголів)// Зеров М. Твори: У 2 т. - К., 1990. - Т. 2. p> 3. Історія української літератури ХІХ століття: У 3 кн. - К., 1997. - Кн. 3. p> 4. Камінчук О. Олена Пчілка: аспекти творчої ДІЯЛЬНОСТІ// Слово і час. - 1999. - № 6.

5. Хропка П. Українське літературне життя 70-90-х років ХІХ ст. (Матеріал до оглядової Лекції у 10 класі)// Дивослово. - 1994. - № 3. p> Технічні засоби навчання комп'ютер

Хід заняття

1. Організаційний момент

1.1 Привітання студентов

1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов.

2. Ознайомлення студентов з темою та навчальна цілямі заняття

Ознайомлення з літературнім процесом 70-90-х рр .. ХІХ ст., З Передові Громадському діячамі та їх творами.

3. Мотивація навчання

У цьом навчальному году ві продовжіть Вивчення української літератури и здійсніте Мандрівку художнімі світамі творів письменників Другої ПОЛОВИНА ХІХ - початку ХХ століть. Вам відкріється художня самобутність українського письменства, естетична Неповторність національної картіні буття народу, его Розвиток у контексті Європейського літературного процеса. Цею Период ознаменувався великими ПЕРЕМОГА реалізму в літературі, пов'язаними з іменамі Івана Нечуя-Левицького, Панаса Мирного, Михайла Старицького, Бориса Грінченка, Івана Карпенка-Карого, Марка Кропивницького, Івана Франка. Українські митці дотрімуваліся засідок демократизму, гуманізму, псіхологізму та суспільної зумовленості характером людини. Смороду змалювала Яскраві картіні буття народу, Глибока вісвітлілі Історичні закономірності и факторі, что спричиняють вчінкі и характери героїв. У Другій половіні ХІХ століття розквіталі драматургія и лірика, розвивалась літературна критика, утверджувався роман як свідчення зрілості української літератури, ее європейськості. Вінікалі Нові естетичні Явища: натуралізм, модернізм та йо стільові течії - сімволізм, імпресіонізм, неоромантизм, експресіонізм.

Українська література поступово завойовувала європейське Визнання. Польська письменниця Еліза Ожешко писала про українську літературу: "Чим больше читаю, тим сільніше Відчуваю Дивосвіт Насолода и поезію цієї літератури. Чиста вона, як кристал, тепла, мов літній вечір, несподівано оригінальна, до жодної Іншої, відомої мені, що не подібна ".

4. Актуалізація опорні знання

Літературі як виду мистецтва притаманне багатовімірне, історичне осмислення дійсності, сприйняттів и зображення ее як процеса. Предметом ее Пізнання ї відтворення є людина в жіттєвому процесі та все з нею пов'язане. Тому художню літературу назівають людінознавством. p> Іван Франко назвавши нас немає науки драмою Ідей. Беручи за основу Цю мнение, нас немає літератури назіваємо драмою Ідей та образів. Письменник, досліджуючі світ, промовляє образами и картинами, Які так само вплівають на розум, як и наукові Висновки, альо ще больше на душу, емоційній світ читача. Митець, озброївшісь словом, малює живі та Яскраві образи, творити правдіві картіні життя, впливаючих на фантазію чітачів та їхню уяву. ВІН ставити героя перед лицем немінучої необхідності діяті, спонукаючі его Керувати соціальнімі мотивами чг ірраціональнімі Поштовх, стаючі жертвою ВЛАСНА ілюзій. Мотив "втрачених ілюзій" (назва роману Оноре де Бальзака), Подолання героями своих ілюзій - Давній мотив красного письменства, что нашел яскраве втілення и в творах українських митців слова.

РЕАЛЬНІСТЬ у всій різноманітності переноситися в художній твір, становится "другою реальністю", Дещо схожа з дійсністю, альо перетвореності письменником відповідно до йо уподобань, ідеологічніх орієнтацій, естетичних смаків.

Художнє новаторство чг феномен творчих уподобань відбору матеріалу и его художнє Освоєння зумовлені псіхологією митця, его етичний ї моральними подивимось, крізь призму якіх ВІН інтерп...


сторінка 1 з 7 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Тенденції розвітку української літератури 90-х років 20 століття
  • Реферат на тему: Урок літератури "Війна - жесточе немає слова" за творами письменн ...
  • Реферат на тему: Українська література на екрані. Використання досвіду кіно в шкільному кур ...
  • Реферат на тему: Проектування навчального заняття у формі лабораторного заняття за фахом &qu ...
  • Реферат на тему: Відродження української літератури 20-х років ХХ ст.