ЗВІТ ПРО ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИЦІ
МБОУ «ЗОШ п. Новопушкінському» Енгельського муніципального району
Введення
Педагогічна практика тривала з 4 вересня по 1 листопада 2013 року в МБОУ «ЗОШ п. Новопушкінському» Енгельського муніципального району Саратовської області. Мною проводились уроки, позакласні та виховні заходи в 7 класі.
1. Навчальна робота
За весь період педагогічної практики мною було проведено 9 уроків з екології, позакласні заходи з екології та виховні заходи не зв'язані з предметом.
Для проведення уроків я використовувала різні методи навчання:
. словесні (бесіда, розповідь, пояснення, опис);
. наочні (демонстрація малюнків підручника, таблиць, використання ТСО).
Дані методи використовувалися на різних етапах проведення уроку (вивчення нового матеріалу, перевірка домашнього завдання, закріплення нового матеріалу). Так само мною ставилися проблемні питання, які вирішувалися в дискусіях і ігрових моментах.
Вищеперелічені методи та методичні прийоми в процесі вивчення екології тварин формують у учнів вміння аналізувати, порівнювати синтезувати отриману інформацію і застосовувати отримані знання не тільки у навчальній роботі, а й у життєвій практиці побудови своїх аргументів і точок зору.
2. Конспект уроку на тему «Вода в житті тварин. Повітря в житті тварин »
Мета уроку: розширити наявні знання в учнів про фактори середовища та їх вплив на тварин.
Завдання уроку: 1. Освітні: сформувати поняття двох факторів середовища (вода, повітря), їх значення в житті тварин.
. Розвиваючі: розвивати вміння аналізувати матеріал за факторами середовища (вода, повітря), робити висновки про їх значення для тварин, вирішувати проблемні питання.
. Виховні: сформувати естественнонаучную картину світу, пробудити інтерес в учнів до вивчення впливу навколишнього середовища на організми тварин і екології в цілому.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Вид уроку: комбінований.
Методи навчання: словесні (бесіда, розповідь, пояснення, опис), наочні (демонстрація малюнків підручника, таблиць).
Методичні прийоми: елементи бесіди, опитування домашнього завдання, закріплення нового матеріалу.
Обладнання: таблиці.
Список використаної літератури:
1. В.Г. Бабенко, Д.В. Богомолов та ін Под ред. д-ра біол. наук проф. Н.М. Чернової. Екологія тварин: 7 клас: Посібник для учнів загальноосвітніх закладів.- М.: Вентана-Граф, 2008. - 128 с.
Хід уроку
I. Організаційний момент - 2 хвилини.
Привітання, перевірка готовності класу до уроку, запис відсутніх в журналі.
II. Опитування домашнього завдання - 8 хвилин.
Питання: 1. Значення температури середовища в житті тварин.