Міністерство освіти Російської Федерації
Федеральне агентство з освіти
БАЛАШІВСЬКИЙ ФІЛІЯ Саратовському ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. Н.Г. ЧЕРНИШЕВСЬКОГО
Кафедра біології та екології
Звіт по педагогічній практиці
Виконала:
студентка IV курсу заочного відділення
Демидова Світлана Григорівна
БАЛАШОВ 2007
Конспект уроку: 7.02.2007 р.
У навчальному плані урок №: 39
1. Тема уроку: Потреба організму людини до кисні. p> Будова органів дихання.
2. Цілі заняття:
навчальні - визначити сутність процесу дихання; роль кисню в організмі людини; особливості будови і функціонування органів дихання; їх взаємозв'язок; заходи профілактики захворювань голосових зв'язок;
розвиваючі - формувати вміння: самостійно працювати з текстом і малюнками даними в підручнику; логічно мислити і оформляти результати розумових операцій в усній і письмовій формі; виконувати нескладні практичні завдання;
виховують - формувати вміння працювати в групі, самостійність, ініціативність.
3. ТСО і засоби наочності: таблиці: "Органи дихання хребетних тварин "," Повітроносні шляху ".
4. Використана література:
1. Сапин, М.Р. Анатомія і фізіологія людини з віковими особливостями дитячого організму [Текст]/М.Р. Сапин, В.І. Сівоглазов. - М: Видавничий центр "Академія", 1999. - 448 с. p> 2. Сонін, Н.І. Біологія. 8 клас. Людина [Текст]/Н.І. Сонін, М.Р. Сапин. - М: Дрофа, 2001. - 216 с. p> 5. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. p> 6. План проведення заняття
№ і назва етапу
Час
1. Організаційний момент. /Td>
3 хв.
2. Актуалізація знань, необхідних для вивчення нового матеріалу.
10 хв.
3. Вивчення нового матеріалу. /Td>
20 хв.
4. Закріплення знань. /Td>
10 хв.
5. Завдання додому. /Td>
2 хв.
7. Хід уроку:
Форми, методи, засоби, що застосовуються на уроці
Діяльність вчителя та учнів
1
2
Фронтальне опитування
Учитель задає питання, учні відповідають, при необхідності вчитель доповнює відповіді учнів
Розповідь вчителя
Учні роблять записи в зошитах
Учні відповідають на запитання вчителя, використовуючи при цьому наочні посібники та малюнки підручника, вчитель при необхідності доповнює відповіді учнів.
Розповідь вчителя.
Робота в групах.
Пояснення.
I. Організаційний момент: взаємне вітання вчителя та учнів, визначення відсутніх, підготовка робочих місць учнів, організація уваги.
II. Актуалізація знань, необхідних для вивчення нового матеріалу:
1) Що називається диханням?
Дихання - це надходження в організм кисню і виділення вуглекислого газу. (6 клас.)
2) Для чого організму необхідний кисень?
Кисень бере участь у хімічних процесах розщеплення складних органічних речовин, в результаті яких виділяється енергія, необхідна для підтримки життєдіяльності організму, його зростання, руху, харчування, розмноження та багатьох інших процесів (6 клас).
3) Як співвідноситься обмін речовин і дихання?
Дихання - це частина обміну речовин, при якій відбувається газообмін між організмом і зовнішнім середовищем. Кисень надходить у організм із зовнішнього середовища, а вуглекислий газ видаляється з організму у поза.
4) Де утворюється і накопичується енергія в клітці, на клітинному рівні?
У клітці енергія утворюється і накопичується в м...