ігор, ігрових і творчих завдань:
- Щира зацікавленість дорослого у зростанні творчого потенціалу дітей, посмішка і похвала. Але не перехваліваніе!
- Залучайте до оцінки самої дитини:
- Що тобі сьогодні вдалося? Що не зовсім вийшло?
- Необхідність чергувати різні типи завдань, не грати в одну гру багато разів підряд.
- Дорослий - поруч, але не треба виконувати завдання за дитину.
- Починати зі свідомо легких завдань, враховувати темперамент кожної дитини, продумати варіанти одного і того ж вправи.
- Чи не пропонувати відразу багато ігор, завдань. На одному занятті брати кілька ігор, різних за своїм характером.
- Враховуючи образний характер мислення молодшого школяра, проводити пожвавлення різних ігрових ситуацій.
- Створити вільну, невимушену обстановку, зосередити увагу на самій грі, а не на дисципліні.
- Закріплювати вміння, набуті в іграх (давати на будинок варіанти ігор) [20, с. 131-134].
. 2 Конспект уроку з вивчення казки у початковій школі
Конспект уроку по літературному читання у 2 класі: «Ш.Перро. Червона шапочка ».
Цілі:
навчити сприймати твір на слух і відтворювати у власному промови;
розвивати вміння учнів розуміти настрій і загальний логічний і інтонаційний малюнок твору;
продовжувати роботу з формування літературознавчих понять, як жанр, тема, автор, заголовок;
збагачувати словниковий запас і продовжити роботу з розвитку усного мовлення;
виховувати моральні якості;
удосконалювати психологічний клімат для зміцнення і розвитку емоційно-вольової сфери учнів.
Обладнання:
портрет Ш.Перро,
виставка книг з казкою Ш.Перро «Червона Шапочка» у різних виданнях
запис пісні В гостях у казки,
характеристики героїв (плакатики-опори),
настрою (плакатики-опори),
розрізані картинки героїв казки: Червона Шапочка, бабуся, вовк, дроворуби,
обкладинка книжки-саморобки.
До уроку є презентація по темі, наочний матеріал.
Хід уроку :. Організаційний момент.
Діяльність вчителя:
Хлопці, сьогодні у нас не зовсім звичайний урок, тому, що до нас прийшли гості. Давайте привітаємо наших гостей.
На уроці нам належить гарненько попрацювати.
Діяльність учнів:
Діти відповідають на запитання вчителя.
(У дужках наведені відповіді дітей).
Хто з роботою дружний,
Нам сьогодні потрібен?
(- Потрібен!)
Хто з навчанням дружний,
Нам сьогодні потрібен?
(- Потрібен!)
З читанням хто дружний,
Нам сьогодні потрібен?
(- Потрібен!)
Таким хлопцям хвала і честь,
Такі хлопці в класі є?
(- Є!)
Звучить запис пісні «В гостях у казки»
Хлопці, як ви думаєте, чому прозвучала саме ця пісня? (- Будемо знайомитися з казкою). Актуалізація знань.
Гра «Дізнайся героя»
Які ходять казки, ви дізнаєтеся, коли розгадаєте героїв (презентація)
Хто автор цих чудових казок? (відповіді дітей)
Узагальнення учителем.
Казки написав відомий французький письменник Шарль Перро. Він же автор казок «Спляча красуня», «Синя борода», «Рикке з чубком». За казками Ш.Перро написані п'єси, створені спектаклі, які йдуть в театрах багатьох країн світу.
Хотіли б ви послухати ці казки на уроці?
З якою казкою зустрінемося сьогодні, дізнаєтеся, коли зберете героїв .. Визначення теми уроку.
Робота в групах.
(Діти в групах збирають розрізнені картки героїв казки Червона Шапочка).
Назвіть героїв. У якій казці вони зустрічаються ?. Визначення теми і цілей уроку.
Яка тема уроку?
(Ш.Перро «Червона Шапочка»)
Яку поставите мета? (відповіді дітей)
Відкриє...