ify">. Формування впевненості в собі.
. Створити умови для самостійної роботи з самовдосконалення.
Режим роботи групи:
Програма складається з 13 занять, які тривають 60 - 80 хвилин. Зустрічі проводяться два рази на тиждень протягом 7 тижнів.
Особливості проведення корекційної роботи:
Дана програма передбачає гуманістичну позицію тренера і спрямована на усвідомлення учасниками себе, причин своєї самотності та можливі шляхи його подолання.
Програма ґрунтується на принципі поступовості, поетапності: кожний наступний етап повинен логічно випливати з попереднього. Завдяки «цьому людина поступово заглиблюється в процес усвідомлення себе, відкриваючи різні боки свого« Я », що є підставою для продуктивного спілкування.
У ході корекційного взаємодії будуть використані наступні принципи роботи:
. Принцип єдності теорії практики.
. Принцип «від простого до складного»
. Принцип єдності діагностики та корекції.
. Діяльнісний принцип.
. Принцип системності.
. Принцип активності.
Методи роботи:
. Тілесно орієнтована терапія
. Ігрова терапія
. Релаксація
. Елементи психодрами.
2.2 Корекційна програма для роботи з підлітками, котрі відчувають почуття самотності
1. ЗАНЯТТЯ
Тема : Знайомство
Мета : створення умов для знайомства і атмосфери психологічної безпеки, встановлення принципів роботи в групі.
Хід заняття :
Інформування.
У віці 13-14 років визначити своє місце в світі - значить, в першу чергу визначити свої відносини з самим собою і з оточуючими людьми: однолітками, ровесницями, дорослими.
Ваша участь у тренінгу може, насамперед, допомогти кожному з вас усвідомити свої взаємини зі світом, розібратися в хвилюючих вас питань; зрозуміти себе і знайти способи особистісного розвитку; зняти внутрішні конфлікти і напруження, пізнати свої сильні і слабкі сторони у взаємодії з іншими людьми. Тренінг допоможе сформувати вміння оптимальної організації спілкування, конструктивного вирішення конфліктів, емоційної і поведінкової саморегуляції, психологічного аналізу своєї особистості, інших людей, ситуації. Іншими словами, участь у груповій роботі дозволить вам:
краще розбиратися в тому, що з вами відбувається, чому так, а не інакше складається ваше життя, чим викликане те чи інше ставлення до вас оточують і ваше ставлення до них;
визначати, що ви можете, а чого немає, на що ви здатні, на що можете претендувати в житті - сьогодні і завтра;
визначати свої сильні і слабкі сторони і цілеспрямовано розвивати перші й компенсувати другому;
будувати самого себе, а в кінцевому підсумку, впливати на своє власне життя.
Вправа 1. «Коло знайомств»
Мета: Знайомство членів групи.
Ця гра дає кожному учаснику занять можливість пред'явити себе групі, виразити свою індивідуальність в максимально захищеною, жартівливо-іронічній ситуації, а головне - зробити це без слів, мовою тіла, який багато в чому виразючіші і заразливо словесних міркувань.
Інструкція: Всі стають в широке коло, і ведучий одночасно показує і розповідає правила гри, яка складається з п'яти кроків:
. один з гравців робить крок до центру кола;
. називає своє ім'я або псевдонім, яким він (вона) хотів (а) б називатися в цій групі;
. демонструє якісь рухи і жести вітання решти;
. назвавши і показавши себе, гравець робить крок назад, повертаючись на колишнє місце в коло;
. всі інші гравці по можливості точно повторюють назване ім'я, намагаючись імітувати і інтонацію, і показане рух. Після цього всю процедуру повторює наступний стоїть поруч гравець, за ним наступний і так до кінця кола.
Вправа 2. Правила роботи в групі
Мета: встановлення принципів роботи в групі і створення традицій групи.
Інструкція: Давайте вирішимо і виберемо ритуал вітання, тобто як ми будемо вітати один одного? Відмінно, а ...