які у цієї людини є гідності, сильні сторони в спілкуванні. (Тренер теж бере участь у вправі, це дозволяє йому розрахувати час, потрібний для того, щоб подумки В«підійтиВ» до кожного.) Відкриємо очі. Тепер нехай один з вас кине м'яч будь-якому учаснику групи і скаже, яким безумовним гідністю в спілкуванні володіє цей чоловік. Той, у кого м'яч, передасть його наступному і скаже про його сильні сторони при взаємодії з іншими, і так до тих пір, поки м'яч не побуває в кожного. Кожен повинен дізнатися про свої сильні сторони В». p align="justify"> Питання для обговорення:
. Як ви себе зараз почуваєте? p align="justify">. Що нового про себе ви дізналися? p align="justify"> Інтеграція отриманого досвіду. Ритуал прощання. br/>
4.2 Вербальна комунікація
Цілі:
концентрація уваги учасників на змісті роботи даної тренінгової групи - процесі комунікації;
формування уявлення про значення вербальної комунікації та її принципів у спілкуванні;
розвинути навички ефективного спілкування:
Сприяти розвитку і закріпленню комунікативних навичок за допомогою ефективного ігрового взаємодії;
забезпечити кожному з учасників різноманіття особистих контактів з різними учасниками тренінгу.
Хід заняття
Темою сьогоднішнього заняття стане В«вербальна комунікаціяВ». Вербальна комунікація використовує в якості знакової системи людську мову, яка є самим універсальним засобом комунікації, оскільки при передачі інформації за допомогою мови менш за все втрачається сенс повідомлення (за допомогою мови людина сприймає 70% надходить до нього інформації). Важливим інструментом вербальної комунікації є зворотній зв'язок (повідомлення, які людина посилає у відповідь на повідомлення іншого), але цей момент ми розглянемо на одному з наступних занять. p align="justify"> Вправи: В«ПривітанняВ».
Цілі:
створити в групі атмосферу емоційної свободи, відкритості, дружелюбності і довіри один до одного;
допомогти учасникам краще пізнати один одного, скоротити дистанцію у спілкуванні;
ввести в колективне розуміння групи готовність говорити про емоції і почуття.
дізнатися про очікування учасників від даного тренінгового заняття
Ресурси: легкий м'ячик з гуми або тенісний м'яч.
Інструкція: тренер починає пропозицію, а закінчує його той учасник, кому тренер кидає м'яч. При цьому перше ключове пропозиція повинна містити привітання. p align="justify"> Тренер: Я прийшов ...