Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Розвиток просторового мислення школярів на уроках креслення

Реферат Розвиток просторового мислення школярів на уроках креслення





екцій:

Побудова починають з проведення аксонометричних осей x, y, z. p> Осі фронтальної діметріческой проекції розташовують так: вісь x - горизонтально, вісь y - під кутом 450 до горизонтальної лінії, вісь z - вертикально. Вісь y проводять з нахилом вліво або вправо. По осях x і z відкладають натуральні розміри, по осі y - вивільнені в 2 рази.

Осі ізометричної проекції розташовують так: осі x і y розташовують під кутом 300 до горизонтальної лінії (1200 між осями). По осях x, y, z відкладають натуральні розміри.

Розглянемо побудову аксонометричних проекцій плоских геометричних фігур, розташованих горизонтально. Побудова починають з проведення аксонометричних осей x і y. Уздовж осі Х відкладаємо відрізок a, рівний стороні квадрата, уздовж осі Y- відрізок а/2 для фронтальної діметріческой проекції і відрізок а для ізометричної проекції. Проводять відрізки, паралельні відкладеним відрізкам. p> Тепер розглянемо побудова аксонометрических проекцій плоскогранних предметів. Запишіть у своїх зошитах алгоритм побудови аксонометричних проекцій:

Проводимо осі. Будуємо передню грань деталі, відкладаючи дійсні розміри: висоту вздовж осі Z, ширину вздовж осі X.

З вершин отриманої фігури проводимо ребра паралельно осі Y. Уздовж них відкладаємо товщину деталі: для фронтальної діметріческой проекції - скорочену в 2 рази; для ізометричної - дійсну.

Через отримані точки проводимо відрізки прямих, паралельні ребрам передній грані.

Видаляємо зайві лінії. Обводимо видимий контур і наносимо розміри. Зверніть увагу, що при нанесенні розмірів на аксонометричній проекції предмета виносні лінії проводять паралельно аксонометричній осях, розмірні лінії - паралельно измеряемому відрізку.

Побудова ізометричної і фронтальної діметріческой проекцій, загалом однакові. Різниця лише в розташуванні осей і в довжині відрізків, що відкладаються уздовж осі Y. p> Підведення підсумків уроку:

- діти навчилися створювати вихідний геометричний образ, тобто в графічній моделі передавати форму, розміри і взаємне розташування окремих елементів об'єкта;

- подумки виробляти різні геометричні перетворення над вихідним геометричним чином;

-. подумки змінювати структуру геометричного образу.

Завдання додому: прочитати В§ 6, 7 і відповісти на питання в кінці них. Побудувати аксонометричну проекцію деталі (будь-яку), зображеної на малюнку 63.

План - конспект уроку з креслення № 2

Тема: В«Аксонометричні проекції предметів, що мають круглі поверхні. Технічний малюнок В».

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: креслярські інструменти, зошит, підручник, плакат.

Мета: Ознайомити учнів з темою В«Аксонометричні проекції предметів, що мають круглі поверхні В».

Завдання:

1. Розвиває: розвиток творчого та просторового мислення.

2. ВИХОВНА: виховання пізнавального інтересу до предмета, формування самостійності.

3. ОСВІТНЯ: навчити побудови аксонометричних проекцій предметів, що мають круглі поверхні, а також виконання технічного малюнка.

Методи і прийоми розвитку просторового мислення:

- створення цілісного геометричного образу з опорою на наочність;

- створення ситуацій, що сприяють активному оперування геометричним чином

Оформлення дошки:

Побудова фронтальної діметріческой проекції.


Z Z





Y Y



X X


Побудова овалу.

A A

a b a b

O O

d c d R c

X Y A X Y

B a b B

R1 O R1

C D

X d c Y

B

Структура уроку:

1. Організаційний момент (перевірка присутніх, повідомлення теми уроку (2-3мінути));

2. Повторення пройденого матеріалу (5 хвилин);

3. Вивчення нового матеріалу (Аксонометричні проекції предметів, що мають круглі поверхні).

Хід уроку:

Повторення пройденого матеріалу: Назвіть, які ви знаєте види аксонометрических проекцій? Чим вони відрізняються один від одного? Перерахуйте загальні етапи побудови аксонометричних проекцій.

Вивчення нового матеріалу:

Фронтальні діметріческой проекції кіл:

Для того щоб зберегти на аксонометричному зображенні деякі елементи без спотворень (Наприклад, кола) застосовують фронтальну діметріческой проекцію. Побудова фронтальної діметріческой проекції деталі з циліндровим отвором виконують так:

Користуючись осями X, Y, Z, будуємо тонкими лініями обриси зовнішньої форми деталі. p> Знаходимо центр отвори на передній грані. Через нього паралельно осі Y проводимо вісь отвори і відкладаємо на ній половину товщини деталі. Отримуємо центр отвори, розташований на задній грані.

З отриманих точок як з центрів проводимо окружності, діаметр яких дорівнює діаметру отвори.

Видаляємо зайві лінії і обводимо видимий контур деталі.


Назад | сторінка 10 з 14 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Основні вимоги. Кваліфікація розмірів і теоретичні основи аксонометричного ...
  • Реферат на тему: Аксонометрічні проекції
  • Реферат на тему: Площині та їх проекції
  • Реферат на тему: Картографічні проекції
  • Реферат на тему: Метод проекції антіградіента