лень школярів, їх спостережливості, окоміру, вимірювальних навичок та ін;
- формування естетичного, художнього смаків, елементів спільної культури.
Мета навчання предмету конкретизується в основних завданнях:
- формувати знання про основи прямокутного проектування на одну, дві і три площини проекції, способи побудови зображень на кресленнях (ескізах), а також побудови прямокутної ізометричної проекції і технічних малюнків;
- навчити читати і виконувати нескладні креслення, ескізи, аксонометричні проекції, технічні малюнки деталей різного призначення;
- розвивати статичні і динамічні просторові уявлення, образне мислення на основі аналізу форми предметів і її конструктивних особливостей, уявного відтворення їх просторових образів по проекційним зображенням, словесному опису і пр.;
- навчити самостійно користуватися навчальними матеріалами;
- формувати вміння застосовувати графічні знання в нових ситуаціях.
Реалізація різноманіття зв'язків креслення з іншими курсами освітній галузі В«ТехнологіяВ» проводиться в рамках єдиної системи графічного освіти учнів. На уроках креслення наводяться в систему і збагачуються графічні знання, набуті ними в процесі трудового навчання: види графічних зображень, типи ліній, технологічні бази, зображення і позначення різьби та ін Крім того, зв'язок з трудовим навчанням виражається в застосуванні таких загальних прийомів роботи, як читання креслень, виготовлення і контроль за кресленнями виробів, виконання ескізів, виконання вимірювальних інструментів, робота зі довідковою літературою. Специфічним видом розумової діяльності, об'єднуючим креслення і працю, є перетворення (масштабні, просторові, конструктивні та ін.) p> У процесі вивчення методів графічних зображень слід спиратися на досвід учнів, придбаний на заняттях з образотворчого мистецтва. Необхідно використовувати знання про форму, перспективному методі її викладу, технічному малюнку та ін
При ознайомленні з геометричними побудовами використовуються знання та вміння, отримані на уроках математики у 8-х класах. На початок вивчення курсу креслення учні знайомі з такими поняттями, як крапка, пряма, промінь, що куток, полуплоскость, що трикутник, чотирикутники та їх властивості. Уміють вимірювати відрізки і кути; знають рівність трикутників. Мають уявлення про перпендикуляре і можуть побудувати серединний перпендикуляр відрізка. Знають ознаки паралельності двох прямих і їх властивості, знайомі з поняттям поперечного масштабу і ін
2.3. Плани-конспекти уроків
План - конспект уроку з креслення № 1
Тема: В«Аксонометричні проекції. Отримання аксонометрических проекцій В». p> Тип уроку: комбінований.
Обладнання: креслярські інструменти, зошит, підручник, плакат.
Мета: Ознайомити учнів з темою В«Аксонометричні проекціїВ».
Завдання:
розвивається: розвиток творчого мислення.
ВИХОВНА: виховання пізнавального інтересу до предмета, формування самостійності.
ОСВІТНЯ: навчити побудови розгорток.
Методи і прийоми розвитку просторового мислення:
- виконання завдань на проектування геометричних тіл;
- творче конструювання нових геометричних образів.
Оформлення дошки:
Фронтальна діметріческая проекція Ізометрична проекція
Z Z
X
X Y
Y
В
Побудова аксонометричних проекцій плоских фігур (квадрат)
Фронтальна діметріческая проекція Ізометрична проекція
a
X a
a/2
X a Y
Y
Структура уроку:
1. Організаційний момент (перевірка присутніх, повідомлення теми уроку (2-3мінути));
2. Вивчення нового матеріалу (Аксонометричні проекції).
Хід уроку:
Отримання аксонометричних проекцій:
На малюнку, який нанесений на дошці, показано, як виходить одне з наочних зображень. Передня і задня грані куба розташовані паралельно площині проекції Р.
Проектуючи куб разом з осями координат X0 Y0 Z0 на площину Р паралельними променями, що спрямованими до неї під кутом, меншим 900, отримують косокутну фронтальну діметріческой проекцію (фронтальна діметріческая проекція). Якщо грані куба нахилити до площини під рівними кутами і спроектувати куб разом з осями координат на площину перпендикулярними до неї променями, то вийде ще одне наочне зображення, яке називається прямокутної ізометричної проекцією (ізометрична проекція). Фронтальна діметріческая і ізометрична проекції об'єднуються ще однією назвою - аксонометричні проекції (від грец. В«Аксонометрія" - вимір по осях). p> Осі x, y, z на площині аксонометричних проекцій називаються аксонометричними. Коли стоять такі проекції, розміри відкладають уздовж цих осей. Аксонометричні проекції відносять до наочним зображенням.
Побудова аксонометричних про...