Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Методика використання технології дистанційного навчання при вивченні теми "Системи числення"

Реферат Методика використання технології дистанційного навчання при вивченні теми "Системи числення"





y"> Тема: Подання числової інформації за допомогою систем числення

Цілі уроку:

познайомити з поняттям системи числення, основу системи числення;

дати визначення позиційних і непозиційних систем числення;

виховувати в учнів інформаційну культуру.

Завдання уроку:

освоїть?? Ть запис чисел в непозиційних і позиційних системах числення;

Освоїти уявлення чисел в двійковій системі числення;

Освоїти уявлення чисел в позиційній системі з довільним підставою

Хід уроку

Теоретична основа уроку

. Поняття системи числення. Для запису інформації про кількість об'єктів використовуються числа. Числа записуються з використанням особливих знакових систем, які називаються системами числення. Алфавіт систем числення складається з символів, які називаються цифрами. Наприклад, у десятковій системі числення числа записуються за допомогою десяти всім добре відомих чисел: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9.

Система числення - це знакова система, в якій числа записуються за певними правилами за допомогою символів деякого алфавіту, званих цифрами.

Всі системи числення діляться на дві великі групи: позиційні і непозиційної системи числення. У позиційних системах числення значення цифри залежить від її положення в числі, а в НЕ позиційних - не залежить.

. Римська непозиційна система числення. Найпоширенішою з непозиційних систем числення є римська. У якості цифр в ній використовується:

(1), V (5), X (10), L (50), C (100), D (500), M (1000).


Значення цифри не залежить від її положення в числі. Наприклад, в числі ХХХ (30) цифра Х зустрічається тричі і в кожному випадку позначає одну і ту ж величину - число 10 в сумі дають 30.

Величина числа в римській системі числення визначається як сума або різниця цифр в числі. Якщо менша цифра стоїть зліва від більшої, то вона віднімається, якщо справа - додається. Наприклад, запис десяткового числа 1998 в римській системі числення буде виглядати наступним чином:


МСМХСVIII=1000 + (1000-100) + (100-10) +5 +1 +1 +1.


. Позиційні системи числення. Перша позиційна система числення була придумана ще У Стародавньому Вавилоні, причому вавилонська нумерація була шестидесятеричной. Досі при вимірі часу ми користуємося підставу 60 (1 хвилина - 60 секунд,, а в 1 годині - 60 хвилин).

У ХIХ столітті досить широке поширення набула двенадцатірічная система числення. До цих пір ми часто вживаємо дюжину (чило 12): в добі дві дюжини годин, коло містить тридцять дюжин градусів і так далі.

В позиційних системах числення кількісне значення цифри залежить від її позиції в числі.

Найбільш поширеними в даний час позиційними системами числення являютя десяткова, двсоічная, восьмерична і шестнадцатеричная. Кожна позиційна система має певний алфавіт цифр і підстава.

В позиційних системах числення основу системи дорівнює кількості цифр (знаків в її алфавіті) і визначає, у скі...


Назад | сторінка 10 з 22 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Позиційні системи числення
  • Реферат на тему: Програмна реалізація механізму переведення чисел в різні системи числення
  • Реферат на тему: Побудова та аналіз алгоритмів: переклад чисел у різніх системах числення
  • Реферат на тему: Конвертування величин з однієї системи числення в іншу за допомогою ЕОМ
  • Реферат на тему: Представлення чисельної інформації в ЕОМ. Системи числення