агогом два-три рази повторюють рядки: В«Тому, хто прийде в сад на світанку, і годинку попрацює: наллє бджолам води, зріже сухе листяВ».
III. Підсумок заняття. p align="justify"> Далі вихователь просить відповісти, що нового діти дізналися з розповіді.
Світанок, який? - Запитує вихователь. (Рожевий, дуже красивий.) - А яблуко? (Величезне, біле, ніжне, рожеве, воно світилося.) p align="justify"> Вихователь вкотре читає розповідь.
Заслуховуються п'ять-шість переказів.
В«Життя дане на добрі справиВ», - нагадує вихователь дітям прислів'я. І додає: В«Нагорода очікує в життя лише того, хто трудитьсяВ». p align="justify"> Заняття № 21
(для дітей 6 років)
В«Життя дане на добрі справиВ»
(продовження знайомства дітей з літературою виховного значення - читання дітям: С. Маршак. В«Розповідь про невідомого герояВ»).
Цілі:
В· познайомити дітей шести років з новим твором,
В· формувати моральні почуття (доброту, участье, співпереживання),
В· допомогти їм охарактеризувати головного героя оповідання,
В· викликати бажання бути схожим на цього скромного людини,
В· розвивати у старших дошкільників відчуття мови цього вірша.
Хід заняття
I. Вступ. p align="justify">. Вихователь перед читанням твору проводить невелику (на 5-7 хв) бесіду зі старшими дошкільнятами. Просить дітей пояснити, що таке пожежа, з'ясовує, чи розуміють вони, що це страшне лихо. Уточнює, чому дорослі не дозволяють маленьким грати з сірниками, хто гасить виниклу пожежу. Звертає увагу дошкільників на слова загасити, загасити. Пояснює, що людей, які виявили відвагу на пожежі, нагороджують пам'ятними подарунками та спеціальною медаллю. Пояснює, що таке пам'ятний подарунок. Запитує, як діти зрозуміли зміст виразу В«людина проявив відвагуВ». p align="justify"> II. Основна частина. p align="justify">. Вихователь читає В«Розповідь про невідомого герояВ» спочатку повністю, потім в уривках (за двома-трьома заявками дітей). Пропонує дошкільнятам відповісти на наступні питання:
Вірш називається В«Розповідь про невідомого герояВ». Хлопець років двадцяти дійсно герой? Чому він невідомий герой? В«Шукають пожежники, шукає міліція, шукають фотографи ...В» Кого шукають? Навіщо шукають? Як виглядав хлопець, що їхав у трамваї? Як виглядав громадянин, який вийшов з воріт обгорілого будинку? p align="justify"> Слухає висловлювання і відповіді дітей.
. Физминутка. p align="justify"> Потім діти виконуют...