ь фізкультурні вправи під керівництвом вихователя.
III. Підсумок заняття. p align="justify"> Вихователь пояснює, закінчуючи бесіду, що якби хлопця знайшли, то неодмінно б нагородили, помістили б у газеті його портрет. І він, звичайно ж, знав про це, але поїхав. p align="justify"> Вихователь просить подумати, як можна охарактеризувати людину, яка, роблячи добро іншим, не розказує про це, не хвалиться.
В«І ми теж намагаємося ростити вас не тільки добрими, сміливими, але і скромнимиВ». Слухає висловлювання дітей. p align="justify"> Заняття № 22
(для дітей 6 років)
В«складання оповідання за прислів'ямВ»
Цілі:
В· дати дітям уявлення про призначення прислів'їв і приказок, їх відмінності від художніх творів,
В· вчити осмислювати значення прислів'їв,
В· формувати моральні уявлення, які несуть в собі прислів'я,
В· формувати моральні почуття, викликані осягненням сенсу прислів'їв,
В· вчити складати по прислів'ям невеликі оповідання, казки, відображають це значення,
В· закріплювати моральні уявлення і почуття в дітей.
Матеріали до заняття: папір, олівці, посібник В«Російські народні загадки та прислів'яВ».
Хід заняття
I. Вступ. p align="justify">. Вихователь запитує:
Діти, ви знаєте багато казок, які склав народ. У казках укладена народна мудрість. Вони вчать бути працьовитими, добрими. У казках зло завжди карається. Народної мудрості нас вчать також прислів'я та приказки. У народу на всякі випадки є влучне слово - прислів'я. Прислів'я та приказки вчать сміливості, вірності, дружбі, працьовитості. У них нерідко йдеться про тварин, а маються на увазі люди. p align="justify">. Вихователь демонструє ілюстрацію з посібника. p align="justify"> Хто тут зображений? Чи легко їм нести таку ношу? Чому? І прислів'я про те ж говорить: В«Дружно НЕ грузно (значить, не важко), а нарізно - хоч киньВ». p align="justify"> Коли, в якому випадку про людей можна сказати таке прислів'я? Придумайте про це невелика розповідь або казку, а вдома намалюйте до казки або розповіді малюнок. Діти самостійно повинні виконати це завдання (оповідання на занятті, а малюнок будинку). p align="justify"> II. Основна частина. p align="justify">. Вихователь: - А тепер послухайте, яку я вам розповім історію. p align="justify"> У скверику присіла на лавку відпочити старенька. Поруч грали діти. На лавці лежали їхні іграшки: пошарпаний, без коліс і стекол автобус, одновухи...