показують дітям з молодшої групи драматизацию вірша В«Гав-гавВ» Е. Мошковський.
Одна дитина зображує цуценя, який бігає і гавкає на все і всіх. До нього підходить інший дитина, яка грає роль гусака. Інші діти групи хором декламують:
І сказав гусак. І сказав ось так. p align="justify"> Він сказав: В«Ви знаєте, ви так сильно гавкаєте.
Ви так страшно гавкаєте,
Що просто всім заважаєте!
Потім дитина, зображає гусака, повторює слова своєї ролі і, звертаючись до молодшим дітям, пропонує їм назвати слова з різними звуками, які вони нещодавно навчилися говорити.
Драматизація повторюється, але на цей раз вихованці старшої групи знаходять слова зі звуком с. Щоб було легше контролювати відповіді, малюки ставлять на стіл вихователя п'ять пірамідок і прибирають їх по мірі того, як називаються слова. p align="justify"> Старші діти дякують молодших товаришів за увагу до показаної ними драматизації. Молодші діти дякують старших за показ і допомогу. p align="justify"> II. Основна частина. p align="justify">. Вихователь: - Сьогодні я розповім вам дивовижну нанайского казку В«АйогаВ». У ній ви теж зустрінетеся з гусаком, але зовсім іншого характеру. p align="justify"> Вихователь читає нанайского казку В«АйогаВ»
III. Підсумок заняття. p align="justify"> Вихователь проводить бесіду з утримання казки. Запитання до дітей: добрий чи є у цієї казки кінець? Чому чарівні сили не повернули гусака людський образ, адже в казках дуже часто добро перемагає зло! Якою була ця дівчинка? p align="justify"> Заняття № 20
(для дітей 6 років)
В«Життя дане на добрі справиВ»
(продовження знайомства дітей з літературою виховного значення - читання і переказ розповіді: В. Сухомлинський. В«Яблуко і світанокВ»)
Цілі:
В· дати дітям можливість зрозуміти, як багато відкривається допитливому і наглядовій людині,
В· вчити дітей логічно відповідати на питання по тексту розповіді,
В· правильно будувати речення,
В· вправляти їх у підборі прикметників до іменника.
Хід заняття
I. Вступ. p align="justify"> Вихователь двічі читає розповідь В. Сухомлинського. В«Яблуко і світанок. p align="justify"> II. Основна частина. p align="justify"> Вихователь ставить запитання:
Чому так названий розповідь - В«Яблуко і світанокВ»? Що таке світанок? Чим пригощав дід маленького онука? А Міша про що мріяв? Кому призначалася незвичайне яблуко? p align="justify"> Відповідаючи на останнє запитання, діти разом з пед...