К .: Віпол, 2000. - С. 249-273.
.Математіка. 2 клас. Навчальний зошит: У 3 ч./С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко.- Ч.2.- Х .: Видавництво «Ранок», 2012. - 112 с .: іл.
.Математіка. 2 клас. Навчальний зошит: У 3 ч./С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко.- Ч.1.- Х .: Видавництво «Ранок», 2012. - 80 с .: іл.
.Скворцова С.О. Математика 1 клас: Експериментальний навчальний посібник для загальноосвітніх Навчальних Закладів: У 4 ч./С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко.- Ч.1.- Х .: Вид-во «Ранок», 2011. - 80 с .: іл.
.Скворцова С.О. Математика 1 клас: Експериментальний навчальний посібник для загальноосвітніх Навчальних Закладів: У 4 ч./С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко.- Ч.2.- Х .: Вид-во «Ранок», 2011. - 80 с .: іл.
.Скворцова С.О. Математика 1 клас: Експериментальний навчальний посібник для загальноосвітніх Навчальних Закладів: У 4 ч./С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко.- Ч.3-4.- Х .: Вид-во «Ранок», 2011. - 80 с .: іл.
.Співаковській О.В., Петухова Л.Є., Коткова В.В. Інформаційно-КОМУНІКАЦІЙНІ технології в початковій школі: навч.-метод. посіб для студентов напряму підготовкі «Початкова освіта» - Херсон: ХДУ, 2011. - 272с.
.Хоружа Л.Л. Етичний компетентність майбутнього вчителя початкових класів: теорія и практика/Людмила Леонідівна Хоружа.- К .: Преса України, 2003. - 319 с.
Додатки
Урок з математики 1 клас.
Тема. Додавання и віднімання в межах 10. Розрізнення фігур Мета: вчитува учнів додаваті и відніматі в межах десяти, розв язувати задачі на Зменшення та Збільшення на кілька одиниць; розвіваті логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати повагу до співрозмовніка.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент.
Пролунав дзвінок -
ПОЧИНАЄМО урок.
Працюватімем старалися,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти - просто молодці.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети уроку. Очікування.
- Сьогодні на уроці ми з вами продовжімо вівчаті Додавання та віднімання в межах 10, а такоже бдемо розв`язуваті Різні задачі.
Будьте уважности та активність. А если Щось буде незрозуміло - Одразу запитуйте.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
. Робота над задачею. (робота в трійках)
Було - 6
Продали - 3
залиша -?
(Умова з`являється на інтерактівній дошці)
розглянено Малюнок. Скільки ялинок було? Скільки продали? Склади задачу. Повідом ее умову и запитання. Розв`яжі задачу усно.
- Повторимо СКЛАДОВІ задачі для подальшої успішної роботи. (Умова, питання, розв язок, відповідь.)
Учні Працюють
- ВІДПОВІДІ учнів
Підсумок задачі
- Скільки ялинок було?
- Скільки продали?
Яке питання задачі?
Скільки ялинок залишилось?
За помощью якої Дії ві це дізналісь?
1. Розв`язування примеров (Робота з сигнальними картками + робота в парах)
6 + 3-4=5
+ 4 + 4=9
+ 4-3=7
+ 2 + 4=6
- 4 + 2=5
- 4 + 3=4
+ 4-3=3
+ 3-2=3
Учні віконують приклада в парах. После цього я називаєся ВІДПОВІДІ, а учні Погоджують, чи не Погоджують зі мною, с помощью сигнальних карток.
. Кругові приклада (мікрофон)
+ 4=9
- 3=6
- 2=4
- 4=0
+ 7=7
- 2=5
Фізкультхвілінка
біжить півень з прічілку,
Нагукує лічілку:
встати з-за парт.
Раз, два - курчата,
Прісісті.
Три, Чотири - зайчата,
Пострібаті.
П'ять, Шість - гуси,
повороту та нахілі голови.
Сім, Вісім - Їжаки,
Нахілітіся вперед, прісісті.
Дев'ять, десять - идет лисиця,
Крокування на місці.
Нам Хован - Їй мружитися.
Сісті...