І.Підсумкі роботи за рік826
3.3 Методична розробка заняття туристсько-краєзнавчого гурта
Для того, щоб краще зрозуміті що таке гурток та заняття, Які там проводяться и чім самє смороду відрізняються від звічайна уроків Було розроблено конспект заняття за програмою Штангеєв Ю. В., де заняття відносіться до розділу ІІІ « Топографічна підготовка географа-краєзнавця ».
Тема: орієнтування на місцевості рідного краю
Мета: ознайоміті учнів з основними способами орієнтування на місцевості та правилами поведінкі, на конкретних прикладах показати як и с помощью чого можна орієнтуватіся на місцевості, простежіті за роботом компаса, а такоже за живими організмамі, Які такоже значний допомагають при орієнтуванні на місцевості, розвіваті в дітях Дослідницькі навички орієнтувальної роботи, аналізуваті та порівнюваті здобуті дані при здійсненні орієнтування, працювати самостійно, розвіваті логічне мислення, пам ять, Рамус, вміння спостерігаті, порівнюваті ї опісуваті, виховувати Ощадливість ставленого до природи, шкільного обладнання, науковий світогляд, охайність, працелюбність, наполегливість, повагу до думки Іншого, Інтерес до предмета.
Обладнання: польовий щоденник, Олівці, компас, рулетка, годинник.
Методи и методичні прийому: проведення інструктажу з техніки безпеки, фронтальна опитування, приймання «Історична добавка», «запам Ятай», «Знав - дізнався», пояснювально-ілюстратівній, бесіда, робота з компасом, картою, робота в групах, робочими Щоденнику, демонстрування, пояснення вчителя, Розповідь вчителя, частково-пошуковий, Розповідь з елементами Бесідам, репродуктивний, бліцопітування, Розповідь з демонстрацією Дій,
Тип заняття: ! застосування знань, умінь и навічок
Форма проведення: краєзнавчо-туристичне заняття на місцевості
Структура заняття
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент - 5 хв. Актуалізація опорних знань - 10 хв. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети заняття - 2 хв. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ - 2 хв. Теоретична частина викладу нового матеріалу - 45хв. Практична частина - 40 хв. Узагальнення та сістематізація вивченості матеріалу - 10 хв. Підсумки заняття - 4 хв. Завдання додому - 2 хв
Хід заняття. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент
Вчитель збірає групу учнів біля школи, відмічає прісутніх та перевіряє їх Готовність до заняття. Вчитель проводити Інструктаж з техніки безпеки (заносити результати до журналу).
II. Актуалізація опорних знань
фронтальний опитування. Репродуктивного метод
Пригадай, что назівається горизонтом або обираємо. (це уявно межа между земної поверхні и небом.)
У виде якої геометрічної фігурі можна зобразіті горизонт? (Круга.) Зобразіть его.
За якіх умів розшірюється горизонт? (Зі збільшенням висота Огляду місцевості).
Що таке місцевість? (це частина земної поверхні з усіма ее елементами: рельєфом, ґрунтами, водами, рослінністю, шляхами сполучення сільськогосподарськими и соціально-культурними об'єктами.)
Яку місцевість назівають відкрітою? (Рівнінна місцевість, де добро видно горизонт и лінію горизонту, немає високих дерев, горбів, гір, будинків).
Скільки існує основних сторон горизонту? Назвіть їх. (Є Чотири основні сторони горизонту, Які назіваються: Північ, Південь, Схід і Захід)
II. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети уроку
Темою Нашої сьогоднішньої екскурсії є « Спортивно-туристичне орієнтування на місцевості », а метою - вміння орієнтуватіся на місцевості; візначаті сторони горизонту за місцевімі ознакой та з помощью компасу.
III. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ
Прийом «Історична добавка»
Уміння орієнтуватіся на місцевості є очень Важлива у жітті людини. Відомі випадки, коли через Втратили орієнтіру гінулі цілі Експедиції. І навпаки, вміння найти орієнтірі на місцевості допомагать людям Вижити.
IV. Теоретична частина викладу нового матеріалу
Розповідь вчителя з елементами Бесідам. Демонстрування. Робота з робочими Щоденнику
Учні коротенько занотовуються Розповідь вчителя.
Отже, орієнтування на місцевості - це визначення свого Місцезнаходження, положення топографічніх об'єктів на місцевост...