. Способ полігометрії. Пряма і зворотна засічкі 2Складання схеми маршруту. Складання плану полігону4Калькування карт2Калькування карт2Геоморфологічні дослідження15411Геологічні досліджпення15411Завдання і значення геології. Геологічна карта області, району. Гірські породи. Корисні копалини. Геологічні пам ятки природи рідного краю22Маршрутне геологічне знімання. Відслонення гірськіх порід26Геологічне картування2Занесення художніх робіт до альбому1Гідрогеологічні дослідження18612Метеорологічні дослідження1037Гідрологічні дослідження18612Дослідження грунту15411Геоботанічні дослідження1037Зоогеографічні дослідження936Фенологічні дослідження835Економічні дослідження20614Топонімічні дослідження936Комплексні дослідження во время походів2828Підсумкі роботи за рік826
. 3 Методична розробка заняття туристсько-краєзнавчого гурта
Для того, щоб краще зрозуміті що таке гурток та заняття, Які там проводяться и чім самє смороду відрізняються від звічайна уроків Було розроблено конспек заняття за програмою Штангеєв Ю. В., де заняття відносіться до розділу ІІІ « Топографічна підготовка географа-краєзнавця ».
Тема: орієнтування на місцевості рідного краю
Мета: ознайоміті учнів з основними способами орієнтування на місцевості та правилами поведінкі, на конкретних прикладах показати як и с помощью чого можна орієнтуватіся на місцевості, простежіті за роботом компаса, а такоже за живими організмамі, Які такоже значний допомагають при орієнтуванні на місцевості, розвіваті в дітях Дослідницькі навички орієнтувальної роботи, аналізуваті та порівнюваті здобуті дані при здійсненні орієнтування, працювати самостійно, розвіваті логічне мислення, пам ять, Рамус, вміння спостерігаті, порівнюваті ї опісуваті, виховувати ощадливість ставлені до природи, шкільного обладнання , науковий світогляд, охайність, працелюбність, наполегливість, повагу до думки Іншого, Інтерес до предмета.
Обладнання: польовий щоденник, Олівці, компас, рулетка, годинник.
Методи и методичні прийому: проведення інструктажу з техніки безпеки, фронтальна опитування, приймання «Історична добавка», «запам Ятай», «Знав - дізнався», пояснювально-ілюстратівній, бесіда, робота з компасом, картою , робота в групах, робочими Щоденнику, демонстрування, пояснення вчителя, Розповідь вчителя, частково-пошуковий, Розповідь з елементами Бесідам, репродуктивний, бліцопітування, Розповідь з демонстрацією Дій,
Тип заняття:! застосування знань, умінь и навічок
Форма проведення: краєзнавчо-туристичне заняття на місцевості
Структура заняття:
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент - 5 хв
Актуалізація опорних знань - 10 хв
ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети заняття - 2 хв
Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ - 2 хв
Теоретична частина викладу нового матеріалу - 45хв
Практична частина - 40 хв
Узагальнення та сістематізація вивченості матеріалу - 10 хв
Підсумки заняття - 4 хв
Завдання додому - 2 хв
Хід заняття
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент
Вчитель збірає групу учнів біля школи, відмічає прісутніх та перевіряє їх Готовність до заняття. Вчитель проводити Інструктаж з техніки безпеки (заносити результати до журналу).
II. Актуалізація опорних знань
фронтальний опитування. Репродуктивного метод
- Пригадай, что назівається горизонтом або обираємо. (це уявно межа между земної поверхні и небом.)
- У виде якої геометрічної фігурі можна зобразіті горизонт? (Круга.) Зобразіть его.
За якіх умів розшірюється горизонт? (Зі збільшенням висота Огляду місцевості).
Що таке місцевість? (це частина земної поверхні з усіма ее елементами: рельєфом, ґрунтами, водами, рослінністю, шляхами сполучення сільськогосподарськими и соціально-культурними об'єктами.)
Яку місцевість назівають відкрітою? (Рівнінна місцевість, де добро видно горизонт и лінію горизонту, немає високих дерев, горбів, гір, будинків).
Скільки існує основних сторон горизонту? Назвіть їх. (Є Чотири основні сторони горизонту, Які назіваються: Північ, Південь, Схід і Захід)
II. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети уроку
Темою Нашої сьогоднішньої екскурсії є «Спортивно-туристичне орієнтування на місцевості», а метою - вміння орієнтуватіся на місцевості; візначаті сторони горизонту за місцевімі ознакой та з помощью компасу.
III. Мотивація навчальної ДІ...